امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 23
۰۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75429
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 47
خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ سجاد اسلامیان: جان شپتون از اعضای کاروان زائران صلح سوریه، رئیس حزب استرالیایی ویکی‌لیکس و پدر جولیان ...

خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس ـ سجاد اسلامیان: جان شپتون از اعضای کاروان زائران صلح سوریه، رئیس حزب استرالیایی ویکی‌لیکس و پدر جولیان آسانژ مسئول سایت جنجالی ویکی‌لیکس با حضور در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به سوالات ما درباره اهداف این کاروان گفت.

وی در این باره گفت: اولا ما به دلیل نیاز به صلح به این کاروان پیوستیم و این یک اساس اخلاقی برای فعالیت‌های ماست، ثانیا ما نیاز به در کنار هم بودن تفکران متفاوت داریم.

شپتون دلیل سوم را اینگونه بیان کرد: ما نیاز به ورود به گفت‌وگو داریم تا اختلافات را حل کنیم و این نیاز عمیق است و این نیازمند ورود نیازمند ورود به تهران و ورود به سوریه با هدف صلح دارد.

* این سلفی‌ها و تکفیری‌ها بودند که به قلمرو سوریه حمله کردند

رئیس حزب استرالیایی ویکی‌لیکس درباره اتهام‌زنی برخی به ایران به دخالت در سوریه، تصریح کرد: بر اساس فرصت‌های صلح و رسیدن به حقیقت ماجرا باید عمل کرد لذا باید گفت این سلفی‌ها و تکفیری‌ها بودند که به قلمرو سوریه حمله کردند این مهم نیست که آنها چه وابستگی‌ئی داشتند بلکه آنها علیه بی‌گناهان وحشی‌گری‌هایی انجام دادند و اکثر آنها قدرت خود برای جنگ را از بیرون سوریه کسب کردند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چرای غرب از تندروهای مذهبی استفاده می‌کند درحالیکه آنها بر میانه‌روی مذاهب اصرار دارند، گفت: قبل از پاسخ به شما باید بگویم که ما ایران، روسیه، چین و حزب‌الله را محور دوستی می‌دانیم و آمریکا و متحدانش می‌خواهند عمق استراتژیک ایران را مورد هدف قرار دهند؛ اولین گام نابودی حزب‌الله بود که در سال 2006 در این باره تلاش کردند و حال تلاش می‌کنند سوریه را از بین ببرند که همزمان عمق استراتژیک ایران روسیه و چین است.

* غرب از تندروهای مذهبی استفاده ابزاری می‌کند

شپتون افزود: برای همین منظور بهترین کار این بود که از تندروهای مذهبی به عنوان ابزاری برای برآورده شدن آرزوهای خود استفاده کنند و آمریکا به عنوان یک ابزار به ادیان می‌نگرد.

پدر جولیان آسانژ هدف غرب را از بین بردن سوریه دانست و گفت: باید گفت خدا، خدای عشق است و این باعث می‌شود از اختلافات عبور کنیم اما امید آمریکا و همپیمایان او این است که بتوانند از هر وسیله‌ای برای رسیدن به اهدافش‌شان استفاده کنند.

وی در ادامه به نقش رژیم صهیونیستی در سوریه اشاره کرد و گفت: ما اطلاع داریم که تروریست‌های سوری در بیمارستان‌های اسرائیل مداوا می‌شوند؛ عربستان و اسرائیل همپیمانان آمریکا هستند تا سوریه را نابود کنند و ایران را تضعیف کنند و قدرت روسیه را همانگونه که در اوکراین رخ داد کاهش دهند و جهان را به مرز جنگ هسته‌ای ببرند.

شپتون که معتقد است مردم سوریه و جهان از آنچه در سوریه رخ می‌دهند آگاه هستند، افزود: خوشبختانه همانگونه که در ژنو 2 دیدیم، مهارت‌های دیپلماتیک خوبی از سوی ایران و سوریه صورت گرفت و چین به صورت آهسته در پشت حرکت می‌کرد.

* حفظ جوامع بر اساس قدرت درونی آنهاست

وی با اشاره به فعالیت‌های ایران، سوریه، حزب‌الله و چین برای مقابله با سلطه‌طلبی غرب، گفت: باید بدانیم هیچ جامعه‌ای نابود نمی‌شود در واقع جوامع حفظ می‌شوند.

شپتون به حفظ جامعه کریمه اوکراین اشاره کرد و گفت: حفظ جوامع بر اساس قدرت جامعه است و باید گفت در این بین سوریه و ایران نقشی که در سوریه داشتند تخریبی نبود بلکه آنها به دنبال صلح در این کشور بودند ولی آمریکایی‌ها هر جا رفتند خرابکاری کردند در سوریه، در لبنان، در سودان، قدرت درونی کشورها و صلح مردمی را از بین بردند.

جان شپتون همچنین از دیدارش با آیت‌الله جوادی آملی در قم گفت و گفت: دیدار با ایشان در خاطر ما می‌ماند و خرد عمیق ایشان و تواضع و لطف ایشان در ما خیلی اثرگذار بود.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار