امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۴:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75432
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، عبدالله لشکری صبح امروز در نشستی در راستای بیان فعالیت‌های اخیر دریابانی در آب‌های این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، عبدالله لشکری صبح امروز در نشستی در راستای بیان فعالیت‌های اخیر دریابانی در آب‌های این شهرستان گفت: در جریان اجرای طرح مبارزه با پدیده شوم قاچاق سوخت، ماموران دریابانی شهرستان قشم یک فروند کشتی ایرانی حامل سوخت قاچاق را شناسایی و متوقف کردند.

وی ادامه داد: این کشتی حامل سوخت بین قشم و بندرعباس به سمت آب‌های آزاد در حرکت بودند که ماموران به این کشتی مظنون شدند و پس از متوقف کردن آن 150 هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق را کشف و ضبط کردند.

لشکری خاطرنشان کرد: در این مورد هفت قاچاقچی سوخت دستگیر که چهار نفر از این قاچاقچیان تبعه هند و پاکستان و سه نفر دیگر اهل ایران بوده متهمان پس از بازجوئی برای سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.

فرمانده دریابانی قشم تصریح کرد: مقصد شناور حامل سوخت یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است.

طی دو سال اخیر قاچاق سوخت گازوئیل از ایران به کشورهای جنوبی حوزه خلیج فارس و آبهای بین المللی به حد قابل توجهی افزایش یافته است به نحوی که این امر نه تنها نگرانی کارشناسان را برانگیخته است بلکه بارها از طرف مسئولان دولتی از این امر به عنوان پدیده‌ای خطرناک برای اقتصاد و سرمایه‌های ملی یاد شده است.

این در حالی که روزانه هزاران لیتر سوخت قاچاق از مرزهای استانی همانند هرمزگان به سمت آبهای خلیج فارس و کشورهای مختلف قاچاق می‌شود و پلیس هرمزگان طی ماه‌های گذشته اشاره کرده بود که بخش قابل توجهی از سوخت قاچاقی از داخل استان تامین می‌شود.

بیشترین محل‌ قاچاق سوخت در هرمزگان واقع در شرق این استان در شهرستان میناب و شهرستان‌های بندرعباس و قشم است.

انتهای پیام/88001/ک20
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها