امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 26
۰۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75437
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که این دور از مذاکرات هسته‌ای بین نمایندگان ایران و گروه «1+5» در وین بد نبود و اکنون زمینه لازم برای جمع بندی مشخص در خصوص متن توافقنامه نهایی وجود دارد.

به گفته وی، نتیجه این مذاکرات آن بود که مواضع طرفین به یکدیگر نزدیک شده است. ما به این درک رسیده‌ایم که اکنون زمینه لازم برای آغاز جمع بندی مشخص سند نهایی در مذاکرات آتی که قرار است در اواسط ماه مه برگزار شود، فراهم شده است.

این دیپلمات روس افزود: البته مشکلاتی نیز وجود دارد که ظاهرا حرکت به سمت رفع آنها به کندی پیش می‌رود.

ریابکوف افزود: از جمله این مسائل باید به دورنمای غنی سازی اورانیوم در ایران، ساخت راکتور هسته‌ای در اراک و مسئله لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی اشاره کرد.

به گفته وی، مشکل‌ترین موضوع به آینده برنامه غنی سازی در ایران مربوط می‌شود. ما در این رابطه تصمیماتی از سوی شورای امنیت و قطعنامه‌های شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی را در مقابل داریم و همچنین طرح اقدامات مشترک ژنو نیز وجود دارد که بر این مسئله تاکید دارد که مختصات برنامه هسته‌ای ایران باید بطور مشترک و با حضور همه طرفین مذاکرات، یعنی با حضور خود طرف ایرانی مشخص شود.

معاون وزیر خارجه روسیه یادآور شد که در کنار یکدیگر قرار دادن همه این عوامل و رسیدن به توافقی مشخص، مشکلی است که پیش روی ماست.

ریابکوف در عین حال گفت: البته این امکان هنوز کاملا واقع بینانه است که تا تاریخ 20 ژوئیه سال جاری طرفین به توافقی همه جانبه در این زمینه دست یابند، هرچند تضمینی هم در این مورد وجود ندارد.

انتهای پیام/آ.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار