امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75449
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 217
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، با آغاز ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی متقاضیان دریافت یارانه از دقایق ابتدایی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، با آغاز ثبت‌نام برای دریافت یارانه نقدی متقاضیان دریافت یارانه از دقایق ابتدایی بامداد روز گذشته و امروز به سایت refahi.ir مراجعه کرده‌اند.

گزارش خبرنگار فارس از کافی نت‌های سطح شهر حاکی از آن است که مردم از همان ساعات آغازین به علت برخی مشکلات فنی سایت در مقابل کافی نت‌ها سرگردان شده و به انتظار نشسته‌اند تا سایت رفاهی باز شود.

متقاضیانی که اطراف کافی نت به انتظار نشسته‌اند اظهار می‌کنند که اگر امروز نتوانند ثبت نام کنند این به منزله انصراف آنها از دریافت یارانه نقدی است و اسم آنان حذف خواهد شد؛ بنابراین به انتظار می‌نشینند تا به هر نحو ممکن ثبت نام کنند.

در این میان در خصوص دریافت مبلغ و هزینه ثبت نام، بازار سیاه ایجاد شده و بر اساس مدت زمان ثبت نام هزینه‌های اضافی از متقاضیان دریافت می‌شود.

یک متصدی کافی نت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: مراجعه‌کنندگان به کافی نت‌ها نگران هستند که مبادا اسم آنان حذف شود و مرتب این سؤال را می‌پرسند که اگر سایت به مشکل برخورد کند، تکلیف آنها چیست.

وی ادامه داد: روز گذشته به دلیل مشکلات فنی، سایت تنها یک‌بار باز شد و تا آن زمان در این کافی‌نت تنها یک نفر توانست ثبت نام کند.

در این میان مردم نیز از نرخ‌های متفاوت کافی نت‌ها برای ثبت نام می‌گویند و از بازار سیاه ایجاد شده گله دارند.

یکی از متقاضیان ثبت نام یارانه اظهار داشت: برای ثبت نام دریافت یارانه به 3 کافی نت مراجعه کردم که هر کافی نت نرخ جداگانه‌ای را مطرح می‌کند و این مبالغ از 3 هزار تومان شروع و در بعضی کافی نت‌ها به 4 تا 5 هزار تومان نیز می‌رسد.

وی افزود: از قبل اطلاع داده بودند که امور مشترکین تلفن ثابت و پلیس+10 نیز کار ثبت نام را انجام می‌دهند اما وقتی مراجعه کردم برخی از این مراکز پاسخگو نبودند.

وی ادامه داد: هر چند این اختلاف ممکن است برای افراد ناچیزی باشد اما کافی‌نت‌ها اگر بخواهند از هر کسی این مبالغ را بگیرند سوء‌استفاده بیشتر می‌شود.

محمود بنانژاد رئیس اتحادیه کافی نت‌های مشهد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص نظارت بر کار کافی نت‌ها در این ایام اظهار داشت: قیمت ثبت نام یارانه از سوی اتحادیه به کافی نت‌ها داده شده و کافی نت‌ها نباید مبلغی بیشتر از آن را دریافت کنند.

وی افزود: با این وجود برای نظارت بیشتر، بازرسی مشترک اتحادیه با فرماندهی ناجا در سطح شهر آغاز شده و کار نظارت بر عملکرد کافی نت‌ها را از نزدیک انجام می‌دهند.

بنانژاد تصریح کرد: مردم برای ثبت نام به کافی نت‌های مجازی که لیست آنها در سایت اتحادیه به آدرس http://www.etehadieh.com آمده مراجعه کنند.

رئیس اتحادیه کافی نت‌های مشهد تأکید کرد: نرخ ثبت نام برای یارانه حداکثر 3 هزار و 500 تومان است و مردم اگر مورد تخلفی مشاهده کردند می توانند این تخلف را به شماره تلفن 7132500 اطلاع دهند.

انتهای پیام/2202/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها