امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75453
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۲۷
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود به موضوع «حمید طالبی» سفیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود به موضوع «حمید طالبی» سفیر پیشنهادی ایران در سازمان ملل که در تسخیر لانه جاسوسی نقش داشته است اشاره کرد و گفت که آمریکا به عنوان کشور میزبان سازمان ملل، به جز استثنائات محدود، طبق بخش 11 توافقنامه مقر سازمان ملل، موظف است که مانع عبور نمایندگان کشورها به سازمان و خروج از مقر سازمان ملل نشود و به طور قطع این بدان مفهوم است که به نمایندگان منتخب کشورهای عضو سازمان ملل اجازه ورود به آمریکا برای هدف نمایندگی کشورهایشان در سازمان ملل را بدهد.

وی ادامه داد: همانطور که شما می‌دانید، تمامی روادیدها در مطابقت و هماهنگی با قوانین و تشریفات آمریکا سنجیده می‌شود اما در بین موارد دیگر، موارد خاصی برای موضوعات امنیتی و مرتبط با آن وجود دارد و شامل امنیت، تروریسم و نگرانی‌های سیاست خارجی می‌شود و بنابراین طیف گسترده‌ای از دلایل وجود دارد که یک روادید می‌تواند فاقد صلاحیت تلقی شود.

جن ساکی که حاضر نشد در کنفرانس خبری خود اطلاعات دقیق و روشنی درباره روادید ابوطالبی دهد، تأکید کرد: من قصد ندارم جزئیاتی در نشست‌های عمومی در این باره مطرح کنم. ما به وضوح ابراز کردیم که ابوطالبی، گزینه مناسبی نیست.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها