امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75499
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز در مراسم گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که در محل سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی رفاهی میلاد قوه قضائیه برگزار شد، با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که امسال را سال «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند، اظهار داشت: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در تحقق این شعار سهم قابل توجهی دارد.

رئیسی افزود: در ارتباط با ثبت الکترونیک اسناد در سال گذشته حرکت‌های خوبی انجام شد ولی در ابتدا با مشکلاتی مواجه بود که خوشبختانه امروز این مشکلات کاهش یافته است.

وی تصریح کرد: امروز با گذشتن ماه‌ها سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جا و فرهنگ خود را در میان مردم باز کرده است.

وی بر تکمیل بانک‌های اطلاعاتی سازمان تأکید کرد و افزود: اگر بانک‌های اطلاعاتی تکمیل نشود قابل بهره‌برداری کامل نیست.

معاون اول قوه قضائیه اظهار کرد: سال‌ها مسئله کاداستر مطرح می‌شود و همت مضاعف مدیران را می‌طلبد و این همت مضاعف مسئله کاداستر را نهایی می‌کند.

رئیسی در خصوص ثبت شرکت‌های جعلی ابراز کرد: رونق اقتصادی در سایه امنیت اقتصادی اتفاق می‌افتد و امنیت اقتصادی الزاماتی دارد که در خصوص ثبت شرکت‌ها برای شرکت‌های بی‌هویت باید تدابیری اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه ما در مسئله اقتصادی گرفتار شرکت‌های غیرواقعی و صوری هستیم اظهار کرد: افرادی هستند که 20 یا 30 و حتی 40 شرکت تأسیس کردند و برای گرفتن وام هر کدام ضامن شرکت‌های دیگری شده‌اند.

وی تأکید کرد: ما باید به دنبال اصلاح قانون باشیم که هویت واقعی شرکت را در بیاوریم که آیا این شرکت واقعی بوده است یا صوری.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه زمینه‌ها و بسترهای فساد باید اصلاح شود، افزود: در این پرونده‌ها تنها متهمان و مبالغ فرق می‌کنند اما جنس اتهام آنها یکی است.

رئیسی با بیان اینکه باور اولین اقدام مدیریت جهادی است، عنوان کرد:‌ در مدیریت جهادی باید یک حرکت جزمی وجود داشته باشد که لازمه‌اش جزمیت عملی است.

رئیسی عزم عملی نسبت به همه بخش‌ها را از دیگر الزامات مدیریت جهادی خواند و افزود: لازمه مدیریت جهادی این است که افراد در مقابل خود دشمن را ببینند و گرنه این مدیریت جهادی نیست.

معاون اول قوه قضائیه تأکید کرد: در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور وظیفه دولتمردان این است که از کارآفرین‌ها حمایت قانونمند کنند و این حمایت می‌تواند سرمایه‌گذاران را در سرمایه‌گذاری یاری کند.

وی افزایش بهره‌وری را وظیفه تولیدکنندگان در این زمینه خواند و تأکید کرد: سهم مردم نیز حمایت و استفاده از تولیدات داخلی است.

وی در خصوص مسئله سلامت کارکنان و دست‌اندرکاران تصریح کرد: ارتقای سلامت اداری در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به افزایش بهره‌وری کمک خواهد کرد.

وی افزود: اقدامات در خصوص ثبت اسناد و املاک در سال اقتصاد می‌تواند مردم را سریع و دقیق به حقوقشان برساند.
انتهای پیام/2202/غ40/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها