امروز : شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۰۶:۴۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7550
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «لبنان 24»، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه تأکید کرد که دمشق نسبت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «لبنان 24»، «عمران الزعبی» وزیر اطلاع رسانی سوریه تأکید کرد که دمشق نسبت به توافق مسکو و واشنگتن خوشبین است و از این توافق استقبال می‌کند.

وی افزود: این خوش بینی محتاطانه است زیرا گفته‌‌ها در مورد راهکار کافی نیست بلکه باید گام‌های عملی در این زمینه برداشته شود و جزئیات آن بررسی شود.

الزعبی گفت: ما نیاز داریم بدانیم که توافق آمریکا و روسیه اهمیت و ضرورت یک راه‌کار سیاسی به عنوان یک گزینه مشترک برای همه را دارد؟ و آیا این توافق واشنگتن و همپیمانانش را به صورت علنی و غیر علنی شامل می‌شود؟

وی تأکید کرد که مشارکت سوریه در نشست ژنو 2 به اطلاع داشتن از جزئیات و پیشرفت‌های حاصل شده در این زمینه بستگی دارد و افزود: دمشق تحت هیچ  شرایطی در تلاشی سیاسی که به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم حاکمیت ملی سوریه را نقض می‌کند مشارکت نخواهد داشت.

وی همچنین یادآور شد که دمشق از ابتدا برون رفت سیاسی و برپایی گفتمان ملی سوری کاملی را پیشنهاد داده بود که همه طرف‌ها را شامل شود.

اخیرا وزرای خارجه روسیه و آمریکا به توافق رسیده‌اند که نشستی تحت عنوان ژنو 2 برای ایجاد راهکار سیاسی درباره سوریه برگزار کنند هنوز زمان و مکان دقیق این نشست و طرف‌هایی که در آن حضور خواهند داشت مشخص نشده است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا امروز اعلام کرد که ممکن است این نشست در ماه ژوئن آینده برگزار شود.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار