امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75521
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
حجت‌الاسلام قاسم روانبخش عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به ...

حجت‌الاسلام قاسم روانبخش عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به آغاز اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: نقش رسانه ملی که به صورت گسترده برای انصراف افراد توانمند و برخوردار از مکنت مالی تبلیغ می‌کند خوب است اما عنوانی که در سایت ثبت‌نام یارانه‌، «اعلام نیاز به یارانه نقدی»، به کار گرفته شده درست نیست.

روانبخش با بیان اینکه وقتی جمعیت قابل ملاحظه‌ای از کشور یعنی حدود 50 میلیون نفر در این سامانه ثبت‌نام کنند با توجه به عنوان سایت اثرات سیاسی نامطلوبی دارد، افزود: این قضیه نیز مانند سبد کالا و در عین حال امری ثبت‌شده است و ممکن است در شرایط مذاکره مدعی شوند که ملت ایران بر اثر تحریم‌ها فقیر شده است.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه این قضیه عزت ملی و ملت را زیر سؤال می‌برد یادآور شد: وقتی که بر اساس اعلام موجودی مردم، دولت تصمیم گیر نهایی است چرا چنین عنوانی را برای سایت انتخاب کرده‌اند تا رسانه‌های بیگانه با سوءاستفاده از این شرایط، ملت ایران را نیازمند و فقیر معرفی کند.

وی ادامه داد: در دولت گذشته قرار بود به مردم یارانه بدهند تا خود مردم برای مدیریت آن اقدام کنند اما ادبیات فعلی در این زمینه در شأن ملت ایران نیست و باعث سوءاستفاده می‌شود.

روانبخش با بیان این نکته که ثبت‌نام برای دریافت یارانه به معنای فقیر بودن نیست، تصریح کرد: بنابراین این نام‌گذاری از نظر روانی بر روی مردم و از لحاظ سیاسی در بیرون از کشور نامطلوب است.

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری در پایان پیشنهاد کرد: صدا و سیما از بزرگان و مراجع سایر اقوام و مذاهب از جمله اهل سنت نیز بخواهد که درباره انصراف از دریافت یارانه اظهارنظر کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها