امروز : چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 24
۱۵:۱۳
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75523
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار محمدرضا محسنی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار با بیان اینکه مدیران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار محمدرضا محسنی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار با بیان اینکه مدیران اجرایی کشور مورد خطاب مستقیم مقام معظم رهبری در نامگذاری شعار سال هستند، اظهار داشت: متأسفانه در 35 سال گذشته از آن شعارها و ارزش‌های انقلابی که باعث تحقق حرکت بزرگ ملت ایران در نابودی نظام سلطه شده بود عدول کرده‌ایم و آن ارزش‌ها را کمتر مورد توجه قرار می‌دهیم. 

وی با بیان اینکه نامگذاری شعار سال توسط مقام معظم رهبری بر مبنای کارشناسی‌های خاص ایشان از مباحث روز جهان صورت می‌گیرد، ادامه داد: باید به دنبال یک تحول جدی در راستای تحقق منویات رهبری حرکت کنیم و از شعار دادن‌های بی‌مورد بپرهیزیم و پا در میدان عمل بگذاریم.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: برای ایجاد یک نظام قدرتمند و توسعه یافته باید به مسائل مهمی از جمله توانمندی‌های داخلی آن کشور توجه کرد و باید برای هرکاری که در این زمینه انجام می‌دهیم یک پیوست فرهنگی مناسب نیز ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه اطاله زمان و کارها توسط برخی افراد در ادارات یک مانع مهم در راه پیشرفت و تحقق کشور است، یادآور شد: در دستگاه‌های اجرایی کشور یک بی‌انگیزگی در انجام امورات وجود دارد و مدیران اجرایی ما به جای نظارت درست و کارگشایی امروز با بی‌نظارتی به سمت مشکل‌آفرینی حرکت کرده‌اند.

محسنی ادامه داد: امروز احساس می‌شود که در زمینه رضایت عمومی نیز مشکلاتی داریم که باید دستگاه‌های نظارتی در این زمینه بیشتر دقت کنند.

وی با اشاره به مسئله بودجه کشور یادآور شد: طلیعه دولت یازدهم طلیعه بسیار خوبی برای کشور بود چرا که بودجه پس از چند سال برای نخستین بار به موقع به مجلس آورده شد.

وی با بیان اینکه در بودجه جاری کشور بیش از 12 درصد افزایش اعتبارات داشته‌ایم، گفت: در بخش پروژه‌های عمرانی امسال 37 هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده است و نسبت به سال گذشته کاهش اعتبارات داشته‌ایم.

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد افزود: با توجه به اینکه بودجه بخش عمرانی براساس عملکردهای سال گذشته سنجیده شده است و در سال گذشته از 56 هزار میلیارد تومان مصوب شده فقط 11 هزار میلیارد محقق شد، بر همین اساس امسال این بودجه را کاهش داده‌ایم.

وی با اشاره به ماده 180 قانون بودجه در بحث رفع محرومیت از کشور گفت: در بحث رفع محرومیت سال گذشته شاهد دست‌یابی به توفیقاتی بودیم که امسال نیز رقم این بخش را افزایش داده‌ایم و آن را از 600 میلیارد تومان به 3 هزار 720 میلیارد رسانده‌ایم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمرکز دولت بر روی افزایش درآمدهای حوزه سلامت از محل هدفمندی یارانه‌هاست، عنوان کرد: متأسفانه در سال‌های گذشته قانون هدفمندی به درستی اجرا نمی‌شد و همه درآمدهای حاصله از این محل صرف پرداخت به مردم شده بود که امسال تدبیری در این زمینه اندیشیده شده و بودجه خوبی را در این بخش به دولت اختصاص داده‌ایم.

وی با بیان اینکه دولت به دنبال اجرای سیاست‌هایی است تا بتواند جلوی افزایش قیمت حامل‌های انرژی و افزایش پرداختی از سوی مردم در بحث بهداشت و درمان را بگیرد یادآور شد: اگر افراد بیشتری از گرفتن یارانه انصراف دهند و فقط متقاضیان حقیقی در این زمینه ثبت نام کنند از 45 هزار میلیارد تومان اختصاص داده شده به بخش یارانه مبلغ خوبی به دولت باز پرداخت خواهد شد که دست دولت را در اجرای این سیاست‌ها باز می‌کند.

وی با اشاره به افزایش 45 درصدی بودجه از محل درآمدهای کشور و اختصاص آن به استانداری گفت: در این زمینه سهم شهرستان سبزوار در استان خراسان رضوی 6.1 درصد است و سهم ما از منابع استانی نیز 5.75 درصد است که به نسبت سال گذشته سه درصد کاهش داشته که باید به دنبال تأمین آن از محل‌های دیگر باشیم.

وی با بیان اینکه بیش از 5 هزار روستای کشور و 34 روستا در سطح شهرستان سبزوار از داشتن آب شرب محروم‌اند، ادامه داد: در این زمینه نیز اعتباری بالغ بر یک هزار میلیارد تومان را برای این بخش تخصیص داده‌ایم تا هرچه سریع‌تر این مناطق نیز از داشتن آب شرب بهره‌مند شوند.

وی از مکلف شدن وزارت نفت برای در اختیار گذاشتن قیر رایگان به وزارت راه و شهرسازی نیز خبر داد و تصریح کرد: بیش از 18 میلیارد تومان نیز برای خرید گندم اختصاص یافته و به بانک‌ها نیز مکلف شدند تا 25 درصد تسهیلات خود را به بخش کشاورزی اختصاص دهند.

وی در پایان از همه مدیران اجرایی شهرستان خواست تا نسبت به دریافت سهم حوزه‌های خود از بودجه پیگیری کنند و تأکید کرد: سال 93 سال حرکت انقلابی برای توسعه کشور است و باید با استفاده از طرفیت‌های موجود کشور با تکیه بر نیروی انسانی و فناوری‌های نوین به سمت توسعه و پیشرفت حرکت کنیم.
انتهای پیام/2202/غ40
برچسب ها:
آخرین اخبار