امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75524
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، علی اوسط هاشمی ظهر امروز در جلسه شورای روابط عمومی‌های ادارات و نهادها و سازمان‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، علی اوسط هاشمی ظهر امروز در جلسه شورای روابط عمومی‌های ادارات و نهادها و سازمان‌های سیستان و بلوچستان اظهار داشت: روابط عمومی‌ها پل ارتباطی مردم و مسئولان هستند.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: فعالان عرصه روابط عمومی با برخورداری از روحیه ارتباط و بودن با مردم نقش موثری در بسط روابط و بودن با مردم دارند.

وی ادامه داد: مدیران باید بدانند که اختیارشان تفویضی از سوی مردم است پس بودن با مردم و پاسخگو بودن و تکریم، حق مردم و تکلیف است.

هاشمی با اشاره به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه خاطرنشان کرد: بی‌توجهی به منابع پایدار کشور در گذشته باعث اجرای پرداخت یارانه به صورت عمومی شد.

وی تصریح کرد: در فاز اول هدفمندی یارانه‎ها قرار بود 50 درصد از محل درآمد هدفمندی به اقشاری که نیاز دارند و فاصله طبقاتیشان زیاد است پرداخت شود، 30 درصد از محل درآمد به بخش صنعت و 20 درصد نیز به اعتبارات عمرانی و طرح‎های اجرایی تزریق شود که متأسفانه هیچ کدام از این موارد اجرایی نشد که یکی از موانع پرداخت یارانه به عموم مردم بود.

وی افزود: در سطح استانی ماهانه مبلغ 113 میلیارد تومان به 2 میلیون و 500 هزار نفر از مردم استان یارانه پرداخت می‌شود که این رقم در طول سال به یک‌هزار و 300 میلیارد تومان می‌رسد که به زبان ساده با این رقم می‌توان 10 کارخانه سیمان احداث کرد.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه کل بودجه عمرانی استان در سال 92 مبلغ 270 میلیارد تومان بوده در حالی که طی 37 دوره 4 هزار و 200 میلیارد تومان یارانه در استان یعنی 18 برابر بودجه سال 92 ، یارانه پرداخت شده است، اظهار داشت: اگر در پرداخت یارانه بر همین وضعیت باقی بمانیم در پاسخگویی به خواسته به حق مردم دچار ناتوانی خواهیم شد.

این مسئول تأکید کرد: اگر به فردایی بهتر برای فرزندانمان و برای استانمان می‌اندیشیم باید به آنچه که تکلیف است عمل کنیم و با انصراف از دریافت یارانه، فرصتی را برای توسعه استان به دولت بدهیم.

وی افزود: جهت‌گیری دولت در فاز دوم هدفمندی برای استان‌های کمتر توسعه یافته از جمله سیستان و بلوچستان است لذا استان ما در اولویت اول نگاه دولت جای خواهد داشت.

هاشمی تأکید کرد: نقدینگی کشور طی این دو سال به هفت برابر رسیده و همین افزایش نقدینگی افزایش تورم را به دنبال داشته است.

استاندار در ادامه به سفر رئیس جمهور به سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: هفته آینده رئیس جمهور به این استان سفر خواهد کرد.

وی گفت: مهمان‌نوازی و خونگرمی و رفتار زیبا با مهمان را در مردم این استان باور دارم، امیدوارم حضور ایشان در روزهای آغازین سال منشا خیر و برکت برای منطقه شود.
انتهای پیام/75004/غ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها