امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۸:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7553
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 97
عزت‌الله یوسفیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه نرخ ارز در بودجه امسال چه رقمی می‌شود، ...

عزت‌الله یوسفیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه نرخ ارز در بودجه امسال چه رقمی می‌شود، گفت: نرخ ارز همان نرخ مبادله‌ای 2450 تومان بود که در صحن مجلس پذیرفته نشد و باید درکمیسیون تلفیق تعیین تکلیف شود که  هنوز نشده است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: شب گذشته در کمیسیون تلفیق برای تعیین نرخ ارز در بودجه بحث شد اما به نتیجه‌ای نرسید.
وی تصریح کرد: هرسال یک عدد فرضی برای ارز در نظر می‌گیرند زیرا در غیر اینصورت محاسبه درآمدهای نفتی مقدور نمی‌شود.
به گفته وی، قیمت ارز در کمیسیون تلفیق و در بودجه و نیز میزان صادرات نفت و ارزش نفت همه فرضی است و از حال ضرب این سه عدد فرضی، پایه نفتی بودجه امسال به دست می‌آید که البته ممکن است با نوسان میزان صادرات و یا سایر گزینه‌ها کم یا زیاد شود.
یوسفیان تصریح کرد: این عدد هرچه باشد مبنا نیست و یک عدد فرضی است و بازار و بانک مرکزی، خودشان این عدد را تعیین می‌کنند که ممکن است کمتر یا بیشتر از این عدد فرضی باشد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: نرخ ارز در قانون پنجم، شناور مدیریت‌شده است که اگرچه الان شناور است اما مدیریت نمی‌شود.
وی تصریح کرد: بعید می‌دانم مجلس در زمینه تعیین نرخ ارز به نتیجه برسد.
به گفته یوسفیان، شب گذشته عددهای پیشنهاد شده نرخ ارز در کمیسیون تلفیق متفاوت از 1700 تومان تا 2000 تومان بود.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: بعداز ظهر امروز، کمیسیون تلفیق در خصوص تعیین نرخ ارز دوباره جلسه خواهد داشت.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها