امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75543
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در همایش مدیران ارشد کمیته امداد که در سالن الغدیر و با حضور حسین انواری ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور صبح امروز در همایش مدیران ارشد کمیته امداد که در سالن الغدیر و با حضور حسین انواری سرپرست کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت کمیته امداد در بخش هزینه‌ها همیشه روشن بوده و حساب آنها کاملاً قانونی و پاک بوده است.

وی تصریح کرد: باید کسانی که در حوزه مدیریت نظام کار می‌کنند درک درستی از مشکلات داشته باشند و افراد در جاهایی که کار می‌کنند با سایر حوزه‌ها ارتباط داشته باشند.

وی با اشاره به فعالیتهای کمیته امداد در حوزه‌های مختلف اجتماعی، فرهنگی، درمانی و بهداشتی گفت: مجموعه امداد فعالیتهای متعددی را برای افراد تحت پوشش انجام می‌دهد که این وظایف قابل تقدیر است.

وزیر کشور ادامه داد: یکی از مشکلات ما در حوزه اقتصادی این است که مدل خوبی را در این حوزه نداشته‌ایم و اصلی‌ترین مشکل ما در این بخش بوده است به طوریکه مقام معظم رهبری در 5 سال گذشته و به صورت متوالی هر ساله بر این موضوع تاکیدات ویژه‌ای را داشتند و در این زمینه نیز به اصل 44 و هدفمندی اشاره کرده‌اند.

رحمانی فضلی در ادامه به آمار بیکاری در سال‌های آینده در کشور اشاره کرد و گفت: در سال 1400 آمار تعداد بیکاران به 10.5 میلیون تا 11 میلیون خواهد رسید که این بیکاران به جای بیل و کلنگ مدرک تحصیلی خواهند داشت.

وی تصریح کرد: قطعاً مسائل بیکاری منجر به مسائل اجتماعی، فرهنگی و در نهایت آسیب می‌شود.

رحمانی فضلی با انتقاد از وضعیت اقتصادی در دولت احمدی‌نژاد گفت: دولت احمدی‌نژاد در بی‌مدلی کامل اقتصادی حرکت کرد.

وزیر کشور در ادامه با طرح این پرسش که اگر بخواهیم به استقلال و خودکفایی برسیم چه کارهایی باید انجام بدهیم، گفت: باید توجه ویژه‌ای به منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد و در نهایت به اقتصاد مقاومتی داشته باشیم.

وی افزود: مدل‌هایی که ما در حال حاضر در حوزه اقتصادی عمل کرده‌ایم مدل‌های غربی بوده و باید این مدل را تغییر بدهیم.

رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: همه استان‌ها بیش از 75 درصد از منابعشان وابسته نفت و بودجه‌های عمومی است که در هیچ جای دنیا اینگونه نیست.

وی در ادامه این جلسه با اشاره به نقش کمیته امداد در خصوص همکاری با وزارت کشور گفت: ما می‌توانیم از ظرفیت موجود در کمیته امداد در حوزه‌های مختلف اشتغال و پیشگیری اعتیاد استفاده کنیم.

وزیر کشور تصریح کرد: در حال حاضر ما یک میلیون و 300 هزار معتاد داریم که با جمع خانواده آنها به 5 میلیون نفر می‌رسد و این در حالی است که 54 درصد از طلاق‌ها به خاطر اعتیاد است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه 85 درصد زندانیان معتاد یا سارق هستند گفت: ما می‌توانیم با اقدامات صریح و قابل قبول زندانها را خالی کنیم.

وی اضافه کرد: وزارت کشور در دو حوزه با مجموعه امداد همکاری خواهد کرد که یک بخش در حوزه اشتغال و بخش دیگر در حوزه ستاد مبارزه با مواد مخدر در حوزه پیشگیری، درمان و صیانت خانواده‌های پاک شده از اعتیاد خواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها