امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75566
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، طیب قدیمی پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، طیب قدیمی پیش از ظهر امروز در نخستین جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان کردستان در سال 93 که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: روزانه به صورت میانگین 60 نفر معتاد از خدمات دانشگاه علوم پزشکی کردستان بهره‌مند هستند.

وی با بیان اینکه در زمینه پیشگیری، درمان و مبارزه با اعتیاد کارهای زیادی طی سال‌های اخیر در کشور و استان انجام شده است، افزود: بحث مبارزه با اعتیاد به ویژه پیشگیری از افزایش این آسیب اجتماعی با حساسیت خاصی امروزه در کشور دنبال می‌شود.

رئیس علوم پزشکی کردستان بر تقویت و ارتقاء سطح تعامل دستگاه‌ها به منظور مقابله با اعتیاد تاکید کرد و گفت: تقویت همکاری بین‌بخشی در دانشگاه علوم پزشکی کردستان و تعامل بسیار خوب آن با سایر کمیته‌های عضو شورا از مهم‌ترین دلایل موفقیت کمیته بهداشت و درمان شورای هماهنگی مبارزه با اعتیاد در سال گذشته در استان بود است.

به گفته قدیمی، راه‌اندازی یک مرکز DIS زنان در سنندج، راه‌اندازی مجدد مراکز MMT در قروه از جمله اقدامات این کمیته در سال گذشته در سطح استان بوده است.

وی از تأمین داروی مورد نیاز مراکز MMT فعال در استان به عنوان یکی دیگر از اقدامات این کمیته نام برد و بیان داشت: جلسات کمیته تخصصی درمان اعتیاد به صورت مستمر و مرتب در سطح استان در سال گذشته برگزار و در راستای عملیاتی کردن مصوبات نیز به خوبی اقدام شده است.

به گفته رئیس علوم پزشکی کردستان، بازدید از مراکز درمان اعتیاد از اقدامات دیگر این کمیته در سال گذشته بوده که نقش بسزایی در نحوه خدمات‌رسانی این مراکز داشته است.

قدیمی در پایان از اعتیاد به‌عنوان پدیده‌ای پیچیده و مخل سلامت و امنیت اجتماعی نام برد و گفت: اعتیاد از جمله آسیب‌های اجتماعی است که در بخش‌های مختلف سلامت اجتماعی را مورد مخاطره قرار می‌دهد.

انتهای پیام/79002/ل30/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها