امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75567
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، علیرضا گلشن در جلسه هماهنگی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، علیرضا گلشن در جلسه هماهنگی برنامه‌های هفته سلامت در اردبیل اظهار داشت: با شعار یک عمر سلامت با خود مراقبتی برنامه هفته سلامت از اول تا هفتم اردیبهشت ماه در سراسر نواحی و مناطق استان برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: سازمان بهداشت جهانی (WHO) روز 18 فروردین مصادف با 7 آوریل هر سال را به عنوان روز جهانی بهداشت نامگذاری کرده است که همه ساله شعاری را برای این روز انتخاب می‌‌ کند تا نظر مسئولان بهداشتی کشورها را به یکی از مسائل مهم این حوزه معطوف کند.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل یادآور شد: شعار روز جهانی بهداشت در سال جاری از طرف متولیان امر « موجودات کوچک، تهدید بزرگ» نامگذاری شده است که با توجه به شرایط اقلیمی کشور شعار « یک عمر سلامت با خود مراقبتی» انتخاب شده است.

گلشن گفت: هر سال از طرف وزارت متبوع برنامه‌های هفته سلامت از 18 تا 24 فروردین در سراسر کشور برگزار می‌شد ولی به دلیل تعطیلات عید نوروز و فرصت محدود جهت برنامه‌ریزی و اجرا، زمان پیشنهادی، هفته اول اردیبهشت ماه 93 در نظر گرفته شده است.

این مسئول گفت: اداره سلامت و تندرستی این حوزه برنامه‌های برگزاری برنامه نمادین هفته سال در روز اول اردیبهشت ماه سال 93 در مدارس با همکاری مرکز بهداشت شهرستان، اجرای مسابقات فرهنگی - بهداشتی متناسب با روزشمار هفته سلامت را تدارک دیده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل بیان داشت: انتخاب و معرفی مجریان برگزیده طرح‌ها و برنامه‌های سلامت، برگزاری دوره ضمن خدمت پیشگیری و کنترل عوامل خطر‌ساز بیماری‌های قلبی و عروقی به مدت 16 ساعت برای همکاران اداری، تهیه بسته آموزشی فرهنگی متناسب با شعار سال از جمله این برنامه‌‌ها است.

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اردبیل، گلشن در پایان سخنان خود جلب مشارکت‌های منطقه‌ای در برگزاری برنامه‌های هفته سلامت با توجه به فرهنگ بومی و محلی، برگزاری جشنواره و نمایشگاه «سالم زیستن با قلب سالم» ویژه کارکنان و والدین دانش‌آموزان به شیوه مسابقه پیام رئیس جمهور ویژه کلیه دانش‌آموزان و برگزاری مسابقه دانستنی‌های تغذیه سالم ویژه دانش‌آموزان دختر متوسطه اول به مناسبت همین هفته تدارک دیده شده است.

انتهای پیام/62007/ی/ظ1004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها