امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75569
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در حاشیه گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی ظهر امروز در حاشیه گردهمایی مدیران کل ستادی و استانی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در جمع خبرنگاران در خصوص محاکمه بهائیان اظهار داشت: ما بهائیان را دست‌ساخته انگلیسی‌ها می‌دانیم و اگر کسی از بهائیان مورد محاکمه قرارگرفته به اتهام جاسوسی برای رژیم غاصب صهیونیستی است.

وی با بیان اینکه این افراد به خاطر بهائی بودن محاکمه نشدند بلکه آنان را به اتهام جاسوس بودن محاکمه کردند افزود: اتحادیه اروپا مسئله حقوق بشر در ایران را مطرح کرده در حالی که امروز نظام جمهوری اسلامی در جایگاه مدعی و نظام سلطه در جایگاه متهم قرار دارد.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه ما لیست بلندی از نقض حقوق بشر توسط حکومت‌های مختلف به‌ خصوص در آمریکا را داریم، افزود: رفتار فرانسوی‌ها با مردم آفریقا و رفتار آمریکائی‌ها در زندان ابوغریب نمونه بارز نقض حقوق بشر است.

رئیسی خاطرنشان کرد: تمام هدف اتحادیه اروپا این است که ما از مبنای اصلی خود که اسلام است دست برداریم اما ما هیچ‌ وقت احکام نورانی اسلام را ترک نمی‌کنیم؛ چه مغرب زمین بپسندد چه نپسندد.

وی افزود: ما نسبت به بحث حقوق بشر مدعی هستیم اما متأسفانه دادگاه بین‌المللی عادلانه‌ای که تحت نظام سلطه نباشد وجود ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: مسئولان ما در مجامع مختلف این مسئله را باز‌گو می‌کنند اما رسیدگی آن باید در دادگاه بین‌المللی عادلانه صورت گیرد.

رئیسی یادآور شد: امروز راه مقابله با نقض حقوق بشر مقاومت است و این راه همان راهی است که مردم لبنان و سوریه آن را طی می‌کنند.
انتهای پیام/2202/ر40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها