امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75573
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، اسماعیل غلامی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، اسماعیل غلامی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان اظهار کرد: توسعه ناوگان حمل و نقل یکی از چرخه‌های رشد و شکوفایی دیگر نهادهای اجتماعی است.

وی به خدمات‌رسانی حوزه حمل و نقل به تمام موضوع‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: شاخص‌هایی برای سنجش میزان موفقیت حمل و نقل باید در نظر گرفته شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: در امر خدمات‌رسانی در حوزه حمل و نقل به جامعه باید به محیط زیست، زمان، کیفیت خدمات و کرامت انسانی ارج گذاشته شود.

وی با بیان اینکه حمل و نقل مطلوب و ایمن جامعه را به طرف رشد و شکوفایی هدایت می‌کند، تصریح کرد: مسافران نباید برای خرید و تهیه بلیت دغدغه داشته باشند.

غلامی تصریح کرد: قبول داریم برخی از پایانه‌ها در شأن مردم نیست و باید میزان و نوع خدمتی که ارائه می‌دهند راضی‌کننده باشد.

وی به وجود امکانات آرایشگاه و فروشگاه در پایانه‌های مسافربری اشاره کرد و گفت: هدف پایانه ایمنی در ارائه خدمات حمل و نقل کالا و مسافر است.

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاسیس پایانه در استان‌ها را نیازمند زمان و اعتبار خواند و  یادآور شد: وجود مجتمع‌های رفاهی بین‌راهی بسیاری از مسئولیت‌ها را از دوش پایانه‌ها برداشته است.

وی به احداث سرویس‌های بهداشتی مجهز، نمازخانه‌های پاکیزه، رستوران و پمپ بنزین در مجتمع‌های رفاهی بین راهی اشاره کرد و گفت: امکانات مذکور در قالب مجتمع‌های رفاهی فراهم شده و نیاز مسافر برای استراحت بین‌راهی را پاسخ می‌دهد.

غلامی با تاکید براینکه کیفیت خدمات باید بر مبنای توجه به کرامت انسانی ارائه شود، خاطرنشان کرد: توجه به توسعه ناوگان حمل و نقل به ویژه ترانزیت موجب تولید کار، اشتغال و امنیت در کشور می‌شود.

* گردشگری مهم‌ترین موضوع حمل و نقل گیلان

وی حمل و نقل را موضوع راهبردی خواند و اظهار کرد: گردشگری مهم‌ترین موضوع حمل و نقل در گیلان است.

این مسئول با بیان اینکه به دنبال ارائه وسائط نقلیه ایمن‌تر با قیمت مناسب برای جابه جایی مسافران در کشور هستیم، یادآور شد: موضوع مذکور تجمل گرایی نیست بلکه ایمنی و رفاه مردم را به دنبال دارد.

به گفته غلامی، تعدادی از شرکت‌های خودروسازی در حال تولید وسائط ایمن‌تر ناوگان حمل و نقل عمومی هستند.

* نوسازی ناوگان عمومی اولویت سازمان راهداری

معاون سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه حمل و نقل موجب ایجاد همدلی و همگرایی بین اقوام مختلف می‌شود، افزود: هنوز بسیاری از شهروندان هموطنان جنوب کشور را ندیدند و با آداب و سنت مردم این منطقه آشنایی ندارند.

غلامی نوسازی ناوگان عمومی را اولویت سازمان راهداری در سال 93 دانست و اظهار کرد: کاهش تلفات جاده‌ای و حفظ نسل جوان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

* استفاده از کلاه ایمنی احترام به کرامت انسانی است

این مسئول جوانان را سرمایه‌های کشور خواند و بیان کرد: استفاده از کلاه ایمنی به معنای احترام به کرامت انسانی است.

غلامی از طراحی سیستم جابه‌جایی مسافر هنگام خروج از منزل برای کاهش در زمان توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد و تصریح کرد: به‌زودی مسافرت از لحظه خروج از منزل آغاز می‌شود.

به گزارش فارس، در مراسم مذکور از تلاش سبحان‌الله علیپور قدردانی به عمل آمد و ناصر آل‌محمدی به عنوان مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان معرفی شد.
انتهای پیام/84002/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار