امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75587
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، سردار منوچهر امان‌اللهی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول تعطیلات نوروز، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، سردار منوچهر امان‌اللهی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در طول تعطیلات نوروز، 136 سارق در استان یزد دستگیر شدند که این سارقان به 249 فقره انواع سرقت اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه در این مدت سرقت مغازه 11 درصد، سرقت خودر 33 درصد، سرقت موتورسیکلت 24 درصد و جیب بری 33 درصد کاهش داشته است، افزود: تلاش و توجه مردم به توصیه‌های پلیسی باعث کاهش جرائم شده و امیدواریم با یاری شهروندان، زمینه ادامه این روند فراهم شود.

امان‌اللهی عنوان کرد: همچنین ماموران در این ایام موفق به کشف 122 درصدی سرقت مغازه، 106 درصدی سرقت خودرو و 90 درصدی سرقت موتورسیکلت در سطح استان یزد شدند.

فرمانده انتظامی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود از دستگیری سارق لوازم داخل خودرو با 25 فقره سرقت خبر داد.

وی یادآور شد: پس از وقوع چند فقره سرقت لوازم داخل خودرو و تماس‌های شهروندان با فوریت‌های پلیسی 110، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ماموران کلانتری 14 ابوذر این شهرستان با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی و تلاش شبانه‌روزی موفق شدند سارق را شناسایی و در یک عملیات ضربتی وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

فرمانده انتظامی استان یزد تصریح کرد: متهم به 25 فقره سرقت لوازم داخل خودرو اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قانونی شد.

وی همچنین از انهدام دو باند سارقان حرفه‌ای با 41 فقره سرقت داخل خودرو در یزد خبر داد و اظهار داشت: با تلاش ماموران انتظامی استان یزد در دو عملیات جداگانه، دو باند حرفه‌ای از سارقان شناسایی و پنج سارق حرفه‌ای نیز دستگیر و روانه زندان شدند.

امان‌اللهی ادامه داد: ماموران انتظامی استان یزد با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق شدند یک باند دو نفره سارقان لوازم داخل خودرو را شناسایی و در یک عملیات ضربتی آنها را دستگیر کنند.

وی ادامه داد: سارقان به 41 فقره سرقت داخل خودرو در سطح شهرستان یزد اعتراف کردند و اموال مسروقه نیز کشف و تحویل مالباختگان شد.

این مقام انتظامی افزود: در عملیات جداگانه دیگری که توسط  ماموران انتظامی  استان صورت گرفت، یک باند سه نفره از سارقان شناسایی و دستگیر شدند و از آنها چهار دستگاه خودرو، 20 دستگاه ضبط خودرو، دو دستگاه موتورسیکلت، چهار تن انواع آهن آلات و تعداد زیادی اموال سرقتی دیگر  کشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه  دو نفر مالخر نیز شناسایی و دستگیر شدند، تصریح کرد: متهمان تحویل مراجع قانونی شدند.

وی با اشاره به یکی دیگر از سرقت‌های شاخص در استان یزد، از دستگیری سارقان 100 میلیون ریالی نقره‌جات منزل در یزد خبر داد.

امان‌اللهی تاکید کرد: با اعلام سرقت مقدار زیادی نقره‌جات به ارزش 100 میلیون ریال از یک منزل مسکونی در یکی از محله‌های شهر، ماموران بلافاصله وارد عمل شده و اقدامات خود را برای شناسایی سارق یا سارقان آغاز کردند.

وی ادامه داد: ماموران با اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، دو زن که به آن  منزل رفت و آمد داشتند را شناسایی و دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی استان یزد یادآور شد: سارقان ابتدا منکر هرگونه سرقت شدند اما در برابر دلایل و شواهد ماموران، لب به اعتراف گشودند و به سرقت نقره‌جات و فروش آنها به یک نقره فروشی اعتراف کردند.

امان‌اللهی عنوان کرد: ماموران به نقره فروشی مراجعه و ضمن بازپس گیری اموال سرقتی، آنها را به صاحبش بازگرداندند و متهمان نیز پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قانونی شدند.

فرمانده انتظامی استان یزد با بیان اینکه پلیس تلاش دارد تا با بهره‌گیری از اطلاعات مردمی به موفقیت‌های بیشتری در این زمینه دست یابد، از شهروندان خواست تا در صورت کسب هرگونه موارد مشکوک از فعالیت مجرمان، مراتب را به مرکز فوریت‌های پلیس 110 اطلاع دهند و پلیس را در ایجاد امنیت پایدار در سطح استان یاری کنند.
انتهای پیام/2464/ب30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها