امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۰:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75604
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چهارشنبه شب پس از نشست فوق العاده وزیران خارجه کشورهای ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری «الیوم السابع»، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین چهارشنبه شب پس از نشست فوق العاده وزیران خارجه کشورهای عربی در قاهره در جمع خبرنگاران به سوال‌های آنان پاسخ داد.
محمود عباس درباره روند آشتی ملی فلسطین گفت که وی از کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین خواهد خواست که نشستی را برای اتخاذ تصمیم هایی سرنوشت ساز در حل موضوع اختلاف داخلی و نبودن مجلس برای قانونگذاری اتخاذ کند.
رئیس تشکیلات خودگردان گفت: فعلا درباره این تصمیم ها از من سوالی نپرسید ما موضوع اختلاف داخلی را حل می کنیم و عاقلانه نیست که وضعیت کماکان باقی بماند و ما مجلس قانون گذار نداشته باشیم.
رئیس تشکیلات خودگردان خبرنگاران را در جریان تازه ترین تحولات سیاسی جاری در منطقه و بخصوص تصمیم های نشست دیروز وزیران خارجه کشورهای عربی که در مقر اتحادیه عرب در قاهره برگزار شده بود، قرار داد.
عباس گفت: در این نشست که به بررسی اوضاع فلسطین اختصاص داشت ، وزیران عرب را در جریان نتایج مذاکرات با طرف اسرائیلی تحت نظارت آمریکا قرار دادیم (مهلت آن مذاکرات تا 29 آوریل جاری است) و درباره آشتی ملی فلسطین تحت نظارت مصر هم گفت وگو کردیم.
رئیس تشکیلات خودگردان گفت: تقریبا از هشت ماه پیش ما دو توافق جداگانه با آمریکایی ها کردیم زیرا اسرائیلی ها می خواهند این دو توافق را با هم ادغام کنند؛ توافق نخست این بود که بر اساس اصل تشکیل کشور فلسطینی در مرزهای 1967 وارد مذاکرات شویم و توافق دیگر این بود که اگر اسرائیل 104 اسیر فلسطینی را آزاد ما از مراجعه به ۶۳ نهاد بین المللی صرف نظر خواهم کرد.
محمود عباس افزود:ما کاملا متوجه بودیم که این معامله برای نجات جان این اسرا که در واقع هر کدام از آنها حداقل با محکومیتی ۱۲۰ سال روبه رو هستند و در زندان جان خود را از دست خواهند داد، ضروری است اما اسرائیل به اجرای مرحله چهارم آزادسازی اسرا پایبند نبود.
وی افزود: اسرائیلی ها خیلی تلاش کردند که شرایط را تغییر بدهند و گفتند ما اسرا را در مقابل شهرک سازی آزاد می کنیم و بار دیگری هم می گویند ما اسرا را به شرط امتیازدهی فلسطینیان در مذاکرات آزاد می‌کنیم و این هم عملی نخواهد شد.
عباس گفت:مرحله اول آزادی اسرا انجام شد و در مرحله دوم به زبان دیگری حرف می زدند مثلا می گفتند ما می خواهیم اسم یکی از اسرا را خط بزنیم و می گفتند یا این اسیر را به غزه تبعید می کنیم گویی غزه بخشی از سرزمین فلسطین نیست اما نظر ما این بود که هیچ اسیری نباید تبعید شود زیرا تبعید هر انسانی از وطنش از لحاظ قانون انسانی، اخلاقی و بین المللی ممنوع است.
انتهای پیام/ب.ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها