امروز : دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 20
۲۲:۴۲
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75605
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، منابع خبری با استناد به بیانیه دفتر مطبوعاتی این نهاد اعلام کردند که، ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، منابع خبری با استناد به بیانیه دفتر مطبوعاتی این نهاد اعلام کردند که، «یانوش هرمان» از سوی «کاترین اشتون» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا به سمت فرستاده جدید این اتحادیه در امور کشورهای آسیای مرکزی منصوب شده است.

به گفته منابع رسمی، براساس فرمان این مقام اتحادیه اروپا هرمان در مرحله اول برای نیم سال به این سمت منصوب شده و هم اکنون کار خود را آغاز کرده است.

در بیانیه مطبوعاتی اتحادیه اروپا که رسانه‌ها منتشر کرده‌اند، آمده‌ است: اشتون ضمن انتصاب این دیپلمات مجارستانی به مقام فرستاده این نهاد در کشورهای آسیای مرکزی، تصریح کرده که هرمان یک دیپلمات با تجربه در نهادهای مختلف بین‌المللی بوده و امید است که در مقام جدید خود نیز مسئولیت‌هایش را به خوبی انجام داده و در این سمت با ما همکاری مستمری داشته باشد.

بنابر این بیانیه، یانش هرمان در این مقام جانشین «پاتریسیا فلور» شده که در 2 سال گذشته سمت فرستاده ویژه اتحادیه اروپا در امور کشورهای آسیای مرکزی را بر عهده داشته و اخیرا به مقامی در وزارت امور خارجه آلمان منصوب شده‌ است.

بنا به گفته منابع آگاه، هرمان در گذشته در سمت دبیر وزارت امور خارجه مجارستان و رهبر هیئت اتحادیه اروپا در نروژ و همچنین برای مدتی سفیر کشورش در دفتر مرکزی پیمان ناتو در بروکسل نیز بوده است.

کارشناسان با اشاره به سابقه فعالیت نماینده جدید اتحادیه اروپا در امور آسیای مرکزی و با تأکید بر سمتی که در ناتو داشته‌، می‌گویند: این انتصاب با درنظرداشت تحولات اخیر در جامعه کشورهای همسود و بنابر توجه بیش از پیش غرب به منطقه انجام گرفته‌ است.

به گفته این کارشناسان، انتصاب یک فرد با تجربه کار در پیمان ناتو بیانگر تمایل و آمادگی‌های غرب به حل مسائل وابسته به آسیای مرکزی از طریق نظامی است.

انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها