امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75613
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «جروزالم‌ پست» در مطلبی به نقل از دو مقام آمریکایی نوشت: آمریکا به زودی از دادن ویزا ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه «جروزالم‌ پست» در مطلبی به نقل از دو مقام آمریکایی نوشت: آمریکا به زودی از دادن ویزا به حمید ابوطالبی، نماینده پیشنهادی ایران برای سازمان ملل خودداری می‌کند و سپس افزود: این اقدام نادری است که نفوذ آمریکا بر این سازمان جهانی را مورد آزمون قرار می‌دهد.

دولت آمریکا به خاطر نقش احتمالی حمید ابوطالبی در تسخیر لانه جاسوسی در سال 1979، مخالف ورود وی به آمریکاست. ایران نیز شرط آمریکا درباره دیپلمات باتجربه ایرانی را «غیرقابل ‌قبول» خوانده است.

به نوشته جروزالم‌ پست، دیپلمات‌ها و مقامات سازمان ملل نمی‌توانند با توجه به مسائل گذشته آمریکا، اعطا ویزا به یک نماینده سازمان ملل را منع کنند. برخی نیز نگرانند که این موضوع مقدمه‌ای برای اتفاقات مشابه بعدی شود.

جفری اورنتی، یک تحلیل‌گر با تجربه سازمان ملل و عضو سابق «بنیاد قرن» در این باره گفت: یک حس قدرتمندی در سطح بین‌الملل یا حداقل در میان دیپلمات‌ها وجود دارد و آن اینکه تصمیم‌گیری در این باره جزو اختیارات کشور میزبان نیست.

دو مقام آمریکایی آشنا با این موضوع نیز گفتند:‌ امتناع از اعطا ویزا به حمید ابوطالبی به زودی اعلام می‌شود. سیاستگذاران ارشد دولت اوباما به شدت در حال بحث درباره این موضوع هستند.

انتهای پیام/ه.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها