امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75618
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 69
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «هیومنز آر فیری»، موسسه فدرال سوئیس در زوریخ مطالعه‌ تحقیقاتی را تحت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از پایگاه خبری «هیومنز آر فیری»، موسسه فدرال سوئیس در زوریخ مطالعه‌ تحقیقاتی را تحت عنوان «شبکه کنترل جهانی شرکت‌ها» منتشر کرد که ثابت می‌کرد کنسرسیوم کوچکی از شرکت‌ها به ویژه بانک‌ها، جهان را اداره می‌کنند.

بر اساس این گزارش، 147 شرکتی که «نهاد عالی» را تشکیل می‌دهند، 40 درصد ثروت جهان را تحت کنترل دارند که این اقتصاد واقعی است. این ابر شرکت‌ها در مرکز اقتصاد جهانی قرار دارند. از بانفوذترین بانک‌های حاضر در این شبکه می‌توان به بانک بارکلیز، گلدمن ساچس، جی‌پی‌مورگان چیس اند کو، یو بی اس، داچ بانک و مورگان استنلی اشاره کرد.

در این مطلب آمده: با این حال، از آنجائیکه ارتباط با این گروه‌های کنترل، از طریق شبکه‌های سراسر جهان صورت می‌گیرد، آنها عامل فروپاشی مالی جهانی نیز به شمار می‌آیند.  شواهد نشان می‌دهد بزرگترین شرکت‌های جهانی با سایر شرکت‌ها در ارتباط هستند و تصمیمات حرفه‌ای آنها همه بازارها در سراسر جهان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این حال، با توجه به مواردی که در این مطالعه ذکر شده، ردپای فروپاشی مالی 2008 به این شبکه‌ها می‌رسد. بر مبنای این تحلیل، به خاطر ارتباط نهادهای بانفوذ که شامل 147 شرکت هستند، فجایع آینده نیز قابل پیش‌بینی است.

در بخش دیگری از این گزارش آمده: این مطالعه تحقیقاتی نشان می‌دهد، سرمایه‌داری جهانی می‌تواند ابزار مناسبی برای باثبات‌سازی بازار باشد آنهم صرفا از طریق موافقت با کنترل این مجموعه به دست تکنوکرات‌ها. بر اساس این گزارش، سهامدارانی که از شرکت‌ها برای به کارگیری قدرت افسانه‌ای‌شان برای تغییر آگاهی اقتصادی استفاده می‌کنند، بیشتر این شرکت‌ها را هدایت می‌کنند. رفتار این سیستم، منعکس کننده مسیری است که موسسان این نهادهای عالی در پیش می‌گیرند.

بر اساس این گزارش، طبق مدارکی که در این مطالعه ارائه شده، اینکه بسیاری فکر می‌کنند یک طراح برای قدرت اقتصاد جهانی وجود دارد که باعث آسیب و فروپاشی مالی می‌شود، موضوعی علمی نیست.

انتهای پیام/ه.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها