امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۸:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75622
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در مذاکرات ایران و 1+5 تصریح کرد که نباید تصور کرد که توافق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در مذاکرات ایران و 1+5 تصریح کرد که نباید تصور کرد که توافق قریب‌الوقوع و آسان است و تردید ندارم که پیش‌نویس را شروع کنیم، اوقات دشواری خواهیم داشت.
این مقام آمریکایی در ابتدای کنفرانس خبری خود درباره مذاکرات اخیر ایران و ۱+۵ در وین گفت: در دو روز گذشته ما به مباحثات بنیادینی درباره تمامی موضوعاتی که می‌بایست بخشی از توافق جامع باشد و تمامی موضوعاتی که شما تصور می‌کنید، ادامه دادیم.
وی جلسات صورت گرفته در مذاکرات وین را عمیق دانست و گفت که این جلسات موجب شد تا در حالیکه مذاکرات را پیش می‌بریم، نگرش بیشتری درباره نقاط مورد اختلاف و شکاف‌های چالش‌برانگیز بین ایران و ۱+۵ به دست آوریم.
وی ادامه داد: حال که به نقطه میانی راه رسیدیم، مسئله‌ای که باید به خاطر بسپاریم این است که تمامی طرفین به تعهدات خود در قبال برنامه اقدام مشترک پایبند بوده‌اند و این مسئله به ما در حالیکه برای رسیدن به توافق بسیار دشوارتر جامع مذاکره می‌کنیم، اعتماد بیشتری می‌دهد.
این دیپلمات آمریکایی در خصوص جو مذاکرات اینگونه گفت که گزارشی که من از این نشست دارم این است که تمامی حاضران در این نشست تصریح کردند که همه چیز به خوبی پیش می‌رود. این نشست در سطح کارشناسان و نه در سطح مدیران سیاسی برگزار شد.
وی تأکید کرد: گام بعدی در فرایند، در واقع تهیه پیش‌نویس است و تمامی ما اعلام کردیم که بعد از این دور از گفت‌وگوها صورت خواهد گرفت. این دور و دور پیشین در واقع بازبینی تمامی موضوعات بود و مواضع یکدیگر را در آغاز این مذاکرات شناختیم. من به شما اخطار می‌دهم که فکر نکنید توافق نهایی قریب‌الوقوع است یا اینکه رسیدن به آن آسان است. در حالیکه پیش‌نویس را آماده می‌کنیم، گاهاً دشواری‌هایی خواهیم داشت. همانطور که همیشه به وضوح گفتیم ما به سوی یک توافق بد هجوم نمی‌بریم. ما دست به چنین کاری نمی‌زنیم. همانطور که کری و رئیس‌جمهور آمریکا بارها اعلام کرده‌اند، توافق نکردن بهتر از توافق بد کردن است.
این مقام آمریکایی تأکید کرد: ما بار دیگر در ماه مه در سطح مدیران سیاسی به وین بازمی‌گردیم. کارشناسان و مدیران سیاسی ما همچون همیشه در عین حال بر روی موضوعات فنی که بخشی از این گفت‌وگوها است کار می‌کنند و همگی ما بر روی یک تاریخ خاص که ۲۰ ژوئیه است متمرکز هستیم زیرا بر این باوریم که این تاریخ زمان کافی برای رسیدن به توافق جامع در صورتیکه رسیدن به توافق جامع واقعا محتمل باشد، بهوجود می‌آورد.
این مقام آمریکایی همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران که پرسیده بود درباره بحث موشکی ایران نیز گفت‌وگو صورت گرفت، وقتی می گویم همه موضوعات بحث شد، یعنی بر سر همه موضوعات بحث شد.
انتهای پیام/ف.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها