امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75627
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سفارت تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه در محل این سفارت در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سفارت تاجیکستان در جمهوری اسلامی ایران امروز پنجشنبه در محل این سفارت در تهران برنامه‌های جشن نوروزی را برگزار کرد.

در این جشن که سفیران کشورهای خارجی مقیم تهران، مقامات بلند پایه ایران، دانشجویان و تاجیکان مقیم ایران حضور داشتند، آیین برگزاری جشن نوروز در میان ملت تاجیک نمایش داده شد.
ابتدا «مشیر زائراف» فرستاده جمهوری تاجیکستان ضمن ابراز خیر مقدم به حضار شرکت کننده در این جشن، خاطر نشان کرد که جشن نوروز در سازمان فرهنگی یونسکو به عنوان یک جشن تاریخی و باستانی به ثبت رسیده که خود تأییدی بر اهمیت این جشن باستانی است.

وی با اشاره به برگزاری جشن نوروز سال جاری در شهر کابل پایتخت افغانستان، تصریح کرد که در این جشن بزرگ «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان نیز حضور داشت و سخنرانی کرد که این خود بر اهمیت برگزاری این جشن می‌افزاید.
پس از سخنرانی زائراف، «محمد مدیری» مدیر کل کشورهای مشترک‌المنافع وزارت خارجه ایران و «ناصر احمدی» سفیر افغانستان در ایران نیز با سخنان خود عید نوروز را را به حاضرین تبریک گفتند.

در این برنامه آیین برگزاری نوروز در تاجیکستان در قالب سفره نوروزی،نمایش هنرهای دستی ملت تاجیک، موسیقی سنتی به نمایش گذاشته شد و فیلمی از دستاوردهای جمهوری تاجیکستان در طول سال‌های استقلال نشان داده شد.

در سالن برگزاری این جشن بخشی از سخنان امامعلی رحمان در رابطه با اهمیت نوروز به زبان‌های انگلیسی، فارسی و سریلیک نوشته شده بود که بر اهمیت برگزاری این جشن افزوده بود.

در پیام امامعلی رحمان آمده بود که «جاودانگی نوروز به لحاظ قدمت و پایداری جشن‌های جهان یک پیوند ناگسسته با نیازهای حیات و سیرت انسان، زندگی آزاد و شایسته، پیشرفت اجتماعی و به خصوص کمال معنوی انسان دارد.

در این برنامه شرکت کنندگان با آیین مردم تاجیک در برگزاری جشن نوروزی آشنا شدند و با دیدن هنرهای دستی و شنیدن موسیقی سنتی تأثیر بسیار خوبی را بر خاطر شرکت کنندگان بر جای گذاشت.
انتهای پیام/خ

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها