امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75636
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «جروزالم پست»، ارتش اسرائیل اعلام کرد، وزارت جنگ این رژیم قصد دارد در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «جروزالم پست»، ارتش اسرائیل اعلام کرد، وزارت جنگ این رژیم قصد دارد در ماه‌های آینده رادار متحرکی را معرفی کند که در طول درگیری به نیروهای زمینی کمک کند.

بر اساس این گزارش، این رادار که «سپر» نامیده شده، به دست نیروهای زمینی یا واحدهای مسلح وارد منطقه دشمن می‌شود و منبع پرتاب خمپاره‌ها، موشک‌ها و راکت‌های پرتاب شده را ردگیری می‌کند. در درگیری‌های غزه و لبنان، حملات موشکی یکی از بزرگترین تهدیدات برای نیروهای زمینی اسرائیل بودند.

ایگال کاتزاف یکی از فرماندهان اسرائیلی در این باره گفت: این رادار یکسری ظرفیت جدید در اختیار نیروهایی قرار می‌دهد که در منطقه دشمن حضور دارند. این رادار به نیروهای زمینی هشدار زودهنگام می‌دهد که این امر باعث نجات جان افراد می‌شود.  این رادار همچنین به ارتش امکان می‌دهد با شلیک کردن به منبع حملات موشکی، در مدت زمان بسیار کوتاهی واکنش نشان دهد.

در این گزارش آمده: هر چند این رادار برای مواقع جنگی برنامه‌ریزی شده، از آن می‌توان در طول گشت‌‌زنی‌های متداول برای امنیت مرزی استفاده کرد و همچنین می‌توان برای ردیابی حملات موشکی در مرزهای اسرائیل از آن بهره گرفت.
انتهای پیام/ه.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها