امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75647
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 68
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه خبری «راشا تودی»، یک گروه از نمایندگان پارلمان روسیه از احزاب اکثریت و مخالف، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از شبکه خبری «راشا تودی»، یک گروه از نمایندگان پارلمان روسیه از احزاب اکثریت و مخالف، از دادستان کل این کشور خواستند حوادثی را که به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی منجر شده بررسی کند. آنها اقدام احتمالی علیه میخائیل گورباچف، رئیس‌جمهور شوروی سابق را نیز در نظر دارند.

نمایندگان مجلس در این نامه مدعی شده‌اند، در رفراندوم مارس 1991 اکثر شهروندان شوروی رای دادند کشورشان باید متحد باقی بماند، در نتیجه، اقدام برخی مقامات ارشد که به فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی منجر شد، غیر قانونی است.

آنها همچنین اظهار داشتند، در نوامبر 1991، دفتر دادستان کل اتحاد جماهیر شوروی یک پرونده جنایی علیه میخائیل گورباچف تشکیل داد اما تحت فشار دادگاه‌های عالی، یک روز بعد پرونده را مختومه کرد.

اوگنی فیودوروف، یکی از نگارندگان این نامه در این رابطه گفت: تحقیق درباره حوادث 1991 تصویر سیاسی و تاریخی روشن و نتایج واقعی را نشان می‌دهد که انگیزه جنبش‌های لیبرال در جمهوری‌های سابق شوروی را مشخص می‌کند.

«میخائیل دگتیاریوف» یکی دیگر از نگارندگان این نامه نیز گفته: بی‌نهایت حائز اهمیت است تا بررسی شود و تصویر کامل حوادث 1991 احیا شود چراکه ریشه همه اتفاقات در دوران بعد از فروپاشی شوروی مانند بحران اخیر اوکراین در آن دوران قرار دارد.
انتهای پیام/ه.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها