امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75648
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری السومریة بغداد،‌ محمد الخفاجی از نمایندگان حزب آزادی خواه پارلمان عراق در خصوص دلایل تاخیر تصویب کلیات بودجه عراق ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری السومریة بغداد،‌ محمد الخفاجی از نمایندگان حزب آزادی خواه پارلمان عراق در خصوص دلایل تاخیر تصویب کلیات بودجه عراق گفت: به تاخیر افتادن تصویب کلیات بودجه عراق به دلایل وجود اختلاف‌های سیاسی در پارلمان است و به مسائل فنی آن مربوط نمی‌شود. وی افزود: دومین قرائت کلیات بودجه عراق هفته آینده صورت می‌گیرد.
نماینده پارلمان عراق تصریح کرد: شورای وزیران در پایان ماه دسامبر طرح قانونی بودجه را به مجلس اعلام کردند ولی برخی از احزاب سیاسی عراق نسبت به تصویب آن معترض شدند.
وی اظهار داشت: واضح و روشن است که تاخیر در تصویب بودجه کنونی عراق به دلایل سیاسی است نه فنی.
این نماینده پارلمان عراق یادآور شد: اگر گروه‌های سیاسی عراق در اواخر سال گذشته در خصوص چگونگی تنظیم بودجه به توافق می‌رسیدند، تصویب بودجه در موعد مقرر صورت می‌گرفت. 
وی تاکید کرد: گروه‌های سیاسی با عدم تصویب بودجه عراق در موعد مقرر خلاف قانون انجام دادند.
الخفاجی عنوان کرد: نمایندگان منطقه کردستان عراق به تصویب کلیات بودجه رای ندادند و اعلام کردند تا زمان اجرای شروطشان در کلیات بودجه به آن رای نخواهند داد.
پارلمان عراق در ماه گذشته نخستین کلیات بودجه عراق را به میزان 145 میلیارد دلار با حضور 164 نماینده به تصویب رساند. نمایندگان منطقه کردستان عراق از غایبان این رای‌گیری بودند.
صادرات نفت کردستان عراق به بندر جیهان ترکیه و چگونگی تقسیم درآمد حاصل از آن و درگیری‌های اخیر در الانبار از موضوع‌های مورد اختلاف نمایندگان و مسئولان عراقی است که بر چگونگی تصویب بودجه این کشور سایه افکنده است.
انتهای پیام/ب.ک
 
   
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها