امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75653
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت پیوستن فلسطین به معاهدات و پیمان‌های بین‌المللی از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بان‌کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد گفت پیوستن فلسطین به معاهدات و پیمان‌های بین‌المللی از دوم ماه مه (برابر با ۱۲ اردیبهشت ماه) به اجرا درخواهد آمد.
فلسطین روز چهارشنبه ۱۳ فروردین نامه‌های درخواست برای پیوستن به ۱۳ کنوانسیون و معاهده بین‌المللی را تسلیم سازمان ملل کرده بود.
این اقدام محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردانن فلسطینی خشم رژیم اسرائیل را در پی داشت. فلسطینیان توافق کرده بودند که از پیگیری عضویت در نهادهای بین المللی و اقامه دعوا علیه اسرائیل در طول ۹ ماه مذاکراتی که از ژوئیه ۲۰۱۳ آغاز شده بود، دست بکشند. در عوض اسرائیل موافقت کرده بود ۱۰۴ زندانی فلسطینی را در چهار گروه آزاد کند.
در پی مخالفت رژیم اسرائیل برای آزاد کردن ۲۶ زندانی آخر، عباس گفت وی این تصمیم را به دلیل عمل نکردن اسرائیل به تعهدش گرفته است. این گروه قرار بود تا پایان ماه مارس آزاد شود.
فلسطینی‌ها همچنین تهدید کرده‌اند که اقدامات خود در قبال گسترش شهرک‌های غیرقانونی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطینی را از طریق دادگاه‌های بین‌المللی و سازمان ملل از سر بگیرند.
آخرین دور مذاکرات میان تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم اسرائیل  در سال ۲۰۱۰ میلادی  پس از آن که رژیم تل آویو از توقف فعالیت‌های شهرک سازی خود در کرانه‌ی اشغال شده‌ی باختری امتناع کرد، شکست خورد.
انتهای پیام/م.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها