امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75662
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک روزنامه آمریکایی رویکرد دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا درباره مخالفت صریح با انتخاب ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یک روزنامه آمریکایی رویکرد دولت باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا درباره مخالفت صریح با انتخاب حمید ابوطالبی برای نمایندگی ایران در سازمان ملل «تصمیمی اشتباه» دانست.

روزنامه آمریکایی لس‌آنجلس‌تایمز در مقاله‌ای که که نگارندگان آن «هیئت سردبیری» این روزنامه بوده‌اند در تیتر خود نوشت: «نماینده ایران، تهدید نیست.»

لس‌انجلس‌تایمز می‌نویسد: «دولت آمریکا با مخالفت صریح با انتخاب حمید ابوطالبی که یک دیپلمات برجسته نزدیک به حسن روحانی است به سمت نمایندگی سازمان ملل، مرتکب اشتباه شده است.»

این گزارش می‌افزاید: «خبر بد دیگر این است که وزارت خارجه از صدور روادید برای ابوطالبی جهت ورود به آمریکا جلوگیری می‌کند.»

روزنامه لس‌انجلس تایمز تصریح می‌کند که حتی اگر آقای ابوطالبی دارای مواضع ضدآمریکایی باشد برای آمریکا درست نیست که فردی را از اتخاذ سمتی در سازمان ملل منع کند.

لس‌انجلس تایمز نوشت: «آمریکا که قبول کرده کشور میزبان سازمان‌های بین‌المللی باشد نباید در تصمیمات داخلی کشورهای عضو آن سازمان‌ها درباره نمایندگانشان در این سازمان‌ها دخالت کند.»

دلیل دیگری که در این سرمقاله به آن به عنوان دلیل اشتباه دولت آمریکا اشاره شده این است که این اقدامات ممکن است موجب شود مذاکرات هسته‌ای با ایران به بن‌بست کشانده شوند.

طبق نوشته این روزنامه برخی از سناتورهای حامی لایحه منع ورود ابوطالبی به آن کشور همان کسانی هستند که از وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران در کنگره حمایت می‌کردند.
انتهای پیام/م.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها