امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7568
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 114
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد‌رضا رحیمی که در آئین  بهره‌برداری از بزرگترین بیمارستان فوق تخصصی ...

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس محمد‌رضا رحیمی که در آئین  بهره‌برداری از بزرگترین بیمارستان فوق تخصصی «نورافشار» به عنوان بزرگترین مرکز توانبخشی خاورمیانه سخن می‌گفت اظهار داشت: امروز ایران کشوری قدرتمند است که به تنهایی مقابل زیاده‌خواهان جهان ایستاده است.

وی افزود: کشورهایی که ما را تحریم کرده‌اند به طور خصوصی گفته‌اند که ما تاب مقاومت در برابر آمریکا نداریم اما جمهوری اسلامی با ابهت در برابر قدرت اول دنیا که بر همگان سیطره دارد ایستاده است.

رحیمی خاطرنشان کرد که آمریکایی‌ها نیز به این مسئله اقرار دارند و در یکی از نامه‌هایی که در جریان مذاکرات به یکی از مقامات برجسته کشورمان نوشته‌اند گفتند که ماییم و شما و هرچه توافق کنیم دیگران می‌پذیرند.

وی تصریح کرد: این استقلال و عزت از لطف امام و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری به دست امده و از ارزش‌های انقلاب است و ابرقدرتی که حتی کشورهای بزرگ را به حساب نمی‌آورد به استقلال و استقرار ما اقرار دارد.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید در کنار این عظمت، کارهای اساسی انجام دهیم نسبت به بهره‌برداری از بزرگترین بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی در خاورمیانه که با اختصاص هزینه‌ای یکصد میلیاردی ایجاد شده، ابراز خرسندی کرد.

رحیمی تصریح کرد: ایجاد یک بیمارستان مدرن و تخصصی افتخارآ‌میز است اما باید در کنار این کار بزرگ طب اسلامی و ایرانی را در این مجموعه احیا کنیم.

وی ادامه داد: غربی‌ها امروز با استفاده از طب گیاهی به درمان روی آوردند و در مقابل داروهای شیمیایی را با قیمت بالا به دیگران می‌فروشند و حتی برخی کشورها را محل آزمایش داروهای خود قرار می‌دهند.

« در کتابی 1000 صفحه‌ای که خاطرات یک انگلیسی آرزومند دیدار ابوعلی سینا بود خواندند که همین انگلیسی‌ها که امروز فتنه می‌کنند آنقدر عقب‌افتاده و گرفتار بودند که کلیسا منع کرده بود از دانشمندان مسلمان علم بیاموزد اما یک نفر با تغییر مذهب از مسیحی به یهودیت به ایران آمد و 4 سال نزد ابوعلی‌سینا طب آموخت.»

محمد‌رضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اینکه تمام برجستگان رشته پزشکی را مسلمانان تشکیل می‌دهند نشانگر ظرفیت‌های فراوان طب اسلامی است و طب سنتی برای درمان است.

رحیمی افزود: امروز 75 درصد داروهای کشورهای پیشرفته اروپایی گیاهی است و ما نباید از رویکرد به داروی گیاهی و طب سنتی ابا کنیم.

وی بر همین اساس با اشاره به صدور مجوز برای 700 قلم داروی گیاهی از سوی وزارت بهداشت که امداد‌گران باید در راستای فرآوری گیاهان دارویی بسیج شوند.

وی تصریح کرد: اگر پزشکی سنتی به عنوان یک میراث تاریخی با پزشکی مدرن هم‌افزایی کنند این پیوند مبارک نتایج درخشانی خواهد داشت و دولت نیز قطعا در این زمینه حمایت خواهد کرد.

رحیمی در پایان برای مرحوم ابوالحسن نورافشار که بر اساس سنت حسنه وقف مرکز توانبخشی نورافشار را به منظور ارائه خدمات به نیازمندان به ویژه کودکان مبتلا به بیماری‌های حرکتی ایجاد کرد از درگاه خداوند متعال اجر جزیل و علو درجات مسألت کرد.

پیش از سخنرانی معاون اول رئیس جمهور، دکتر رامین کُردی رئیس بیمارستان فوق تخصصی «نورافشار»، گزارشی از سابقه تأسیس و فعالیت این مرکز درمانی در ادوار مختلف ارائه و هدف از توسعه آن را درمان اختلالات حرکتی مراجعه‌کنندگان به آن عنوان کرد.

همچنین دُکتر منصوری رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران در سخنانی با ابراز خرسندی از ایجاد بزرگ‌ترین بیمارستان تخصصی بازتوانی گفت که دانشگاه متبوعش به عنوان مجموعه علمی دارای رتبه 63 در آسیا که با 92 پله صعود به رتبه 492 در دنیا رسیده، پشتیبانی علمی بیمارستان «نورافشار» را بر عهده خواهد داشت.

ابوالحسن فقیه رئیس جمعیت هلال احمر نیز در این مراسم درمان اختلالات حرکتی را اولویت جوامع پیشرفته عنوان کرد و اظهار داشت: امروزه اختلالات حرکتی مهم ترین اختلالات است.

وی تصریح کرد: در تهران از هر سه نفر یک نفر به دلیل بیماری های استخوانی مانند ستون فقرات دچار اختلالات حرکتی است و در جهان نیز میزان ابتلا به این نوع بیماری ها، در همین سطح است و نیمی از بیماری های مزمن هزینه زا برای جامعه، اختلالات حرکتی است.

رئیس جمعیت هلال احمر با تأکید بر اینکه بیمارستان فوق تخصصی «نورافشار» در چهار حوزه درمان اختلالات حرکتی و بازتوانی و همچنین آموزش و پژوهش و پیشگیری فعالیت خواهد کرد، گفت: این مرکز در فضایی بالغ بر 4 هکتار و حدود 22 هزار متر مربع زیربنا ایجاد شده و 16 تخت ICU و 4 اتاق عمل دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها