امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75684
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نیشابور علی مروی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شیخ فریدالدین محمد عطار نیشابوری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نیشابور علی مروی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شیخ فریدالدین محمد عطار نیشابوری عارف کامل، شاعر درست گفتار و اندیشمند ژرف‌نگری است که اوج اندیشه، معرفت ناب ایرانی و اسلامی را در قالب آثار نغز و پرمغز خویش فراروی مشتاقان و شیفتگان معارف الهی و انسانی قرار داده است.

وی اذعان داشت: مردی که سخنش را «تازیانه‌های اهل سلوک» خوانده‌اند و مردی که سخنش «منطق الطیر»، طیران روح انسانی و هشدارهایش «تذکرة الاولیاء» دل‌های رحمانی است.

مروی گفت: شهر تاریخی نیشابور «ابرشهر» با سهم عمده در تاریخ ایران، به عنوان یکی از شهرهای اصلی ایران و جهان در دوران اسلامی از موقعیت فرهنگی و علمی ویژه‌ای برخوردار بوده است،

مروی خاطرنشان کرد: بی‌گمان، بزرگداشت شخصیت‌های بی‌نظیر این مرز و بوم چون عطار، خیام، فضل‌بن شاذان و... می‌تواند یکی از وقایع فرهنگی ادبی با ارزش زمانه محسوب شود.

نائب رئیس کمیسیون انرژی خانه ملت یادآور شد: ویژگی‌های منطقه نیشابور، بستری را فراهم آورد تا نیشابوریان در حوزه‌های علم و فناوری و صنعت نیز به بهترین نحو، طی هزاره‌های متمادی نقش اساسی داشته و به خلق آثار کم‌نظیر در جهان اسلامی و ایرانی در این حوزه نائل آیند.

مروی تصریح کرد: ما امیدواریم در سال جاری که به تدبیر مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته است بتوانیم با مشارکت همه مردم فرهنگ دوست نیشابور در راستای تحقق خواست ایشان سیاست‌های اقتصادی و فرهنگی را در فرهنگ شهر فیروزه‌ای شهرستان نیشابور به منصه ظهور برسانیم.
انتهای پیام/2202/ق20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها