امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75686
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نیشابور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسین سبحانی‌نیا صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از نیشابور حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسین سبحانی‌نیا صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نیشابور با وجود دانشمندان، ادبا و هنرمندان متعهد و فرهیخته‌اش توانسته است ایران و اسلام را در گستره جهان مشهور سازد و بر چنان بلندایی از افتخارات مذهبی، ملی و فرهنگی قرار بگیرد که صحبت کردن درباره کوچکترین موضوعش، به کتابی مستقل نیازمند است.

وی گفت: این بلد طیبه، نه تنها قدمگاه عطرآگین هشتمین خورشید امامت و ولایت را همچون مداری زرین، بر سینه خود دارد بلکه ذره، ذره خاک لاله‌گون این ابر شهر، در راستای تاریخ با شکوهش، با نور ایمان و خرد و خون هزاران هزار انسان شهید، حکیم، عالم، دانشمند در آمیخته است.

سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: شیخ فرید‌الدین‌محمد عطار نیشابوری شاعری است شیفته عرفان که کلام عطار ساده و گیراست چرا که او با سوز و گداز سخن می‌گوید و سادگی گفتار او وقتی با دل سوختگی همراه می‌شود بسیار تأثیرگذار است.

عضو هیئت رئیسه مجلس یادآور شد: عطار در مثنوی «منطق الطیر» با بیان رموز عرفان، سالک این راه را قدم به قدم تا مقصود می‌برد و در سرودن غزل‌های عرفانی نیز بسیار توانا است و اندیشه ژرف او به بهترین شکل در این اشعار نمود یافته است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در خانه ملت بیان داشت: افتخار مردم ولایت‌مدار نیشابور همانند گذشتگان خویش در طول تاریخ نشان داده است که سیمرغ‌وار بر فراز چکاد رفیع ولایت ایستاده‌اند و پاسدار این حریم بوده و خواهند بود.

سبحانی‌نیا تصریح کرد: مقام معظم رهبری سال جاری را سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام نهادند و ما نیز باید در راستای تحقق خواست ایشان سیاست‌های اقتصادی و فرهنگی را در یک نقشه راه مناسب با ایجاد شاخصه‌هایی درست برای طی شدن این راه در نظر بگیریم و به سرانجام برسانیم.
انتهای پیام/2202/ق20/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها