امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75721
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدباقر نوبخت صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: به منظور کاهش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، محمدباقر نوبخت صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: به منظور کاهش آلودگی هوا در مناطقی نظیر بوشهر که از مناطق صنعتی با آلودگی هوا مواجه هستند دولت مصمم است که با بودجه اختصاص داده شده به محیط‌ زیست این آلودگی‌ها را به حداقل برساند.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری ادامه داد: دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها 11 هزار میلیارد ریال به محیط زیست اختصاص داده تا در کاهش آلودگی مناطق صنعتی اقدام کند و بدون شک بوشهر نیز از این اعتبار سهمی را خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: دولت برای حل مشکل نخلداران استان بوشهر که در سال جاری موفق به فروش 40 هزار تن خرمای خود نشده‌اند تصمیم دارد زمینه فروش محصولات نخلداران را فراهم کند.

نوبخت یادآور شد: با توجه به مسئله ذائقه مصرف‌کنندگان گذاشتن خرما در سبد غذایی خانوار باید مورد کارشناسی و بررسی قرار بگیرد ولی در شرایط فعلی گذاشتن خرما در سبد غذایی خانوار به منظور تسهیل در فروش خرمای نخلداران امکان‌پذیر نیست ولی دولت این آمادگی را دارد تا با واگذاری تسهیلات به سرمایه‌گذارانی که مایل به سرمایه‌گذاری در صنایع بسته‌بندی خرما هستند کمک شایانی به فروش خرمای نخلداران داشته باشد.

وی در ارتباط با اتصال بوشهر به شبکه ریلی کشور نیز اظهار داشت: در ارتباط با راه آهن نمی‌توانیم وعده دهیم ولی با هدف اجرای شدن این طرح دولت نهایت تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا از طرق فاینانس طرح راه آهن شیراز ـ بوشهر را اجرا کند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مسیر احداث راه آهن شیراز ـ بوشهر نیز باید بازنگری و مورد کارشناسی قرار بگیرد و با اتمام کارهای مطالعاتی آن این امر از محل منابع فاینانس محقق خواهد شد.

نوبخت در ارتباط با نیروهای استخدامی استانداری نیز اظهار داشت: افرادی که مراحل قانونی استخدام را گذرانده‌اند مشکلی برای استخدام آنها وجود ندارد فقط باید اعتبار لازم وجود داشته باشند تا نیروهایی که مراحل قانونی استخدام را گذرانده‌اند به دستگاه‌های مربوطه جذب شوند.

وی ادامه داد: موضوع بندر آزاد شدن بوشهر نیز همچنان باید در جلسه هیئت وزیران مورد بررسی و کارشناسی قرار بگیرد و در صورت موافقت هیئت وزیران به تصویب خواهد رسید.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری با اشاره به اینکه دولت موفق به دادن لایحه بودجه سال 93 به مجلس شد ابراز داشت: با تصویب لایحه بودجه 93 در مجلس 20 آیین‌نامه بودجه سال جاری نیز در مجلس به تصویب رسیده است.

انتهای پیام/66006/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار