امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75729
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "سرگئی ریابکوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد که مقامات مسکو بارها در رابطه با مذاکرات اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران و هشدارهای مقامات واشنگتن در خصوص اعمال تحریم علیه روسیه در صورت انعقاد توافقنامه تجاری دوجانبه تا قبل از به نتیجه رسیدن مذاکرات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران، به دولت آمریکا توضیح داده است.

ریابکوف شب گذشته در پایان مذاکرات ایران و گروه 1+5 در وین در جمع خبرنگاران گفت: ما قبلا هم چنین هشدارهایی را از سوی همتایان آمریکایی خود شنیده و همیشه در این رابطه توضیحات لازم را داده‌ایم که روابط دوجانبه اقتصادی روسیه به کشورهای ثالث مربوط نبوده و کاملا در چارچوب تعهدات بین المللی روسیه است.

به عقیده معاون وزیر خارجه روسیه، چنین برخوردی از سوی دولت آمریکا تنها با هدف «مانع تراشی مصنوعی» در مسیر توسعه روابط اقتصادی بین ایران و روسیه صورت می‌گیرد.
ریابکوف توضیح داد؛ روسیه بارها اعلام کرده است که افزایش مبادلات بازرگانی بین روسیه و ایران، کاملا روندی طبیعی داشته و هیچ جهت گیری سیاسی و یا اقتصادی خاصی را علیه هیچ کشوری دنبال نمی‌کند.
معاون وزیر خارجه روسیه افزود: ما معتقد نیستیم که هر نوع تحریم یک‌جانبه آمریکا علیه سایر کشورها، جنبه قانونی داشته باشد. ما بارها تاکید کرده‌ایم که مسکو خواستار توسعه تدریجی روابط اقتصادی با ایران است و مانع تراشی‌های تصنعی در این راستا، از جمله تهدید دولت آمریکا برای بکارگیری مکانیزم تحریم‌ها علیه روسیه بر این مسئله تاثیری نخواهد داشت.
این مقام روس افزود: من نمی‌دانم که دقیقا کدام توافقنامه دوجانبه مورد نظر مقامات آمریکایی است، ولی در هر صورت من هیچ دلیلی برای بزرگنمایی این مسئله نمی‌بینم. مذاکرات اقتصادی ما با همتایان خود در تهران در جنبه‌های مختلف روندی عادی داشته و هدف از آنها توسعه این روابط است.‬
  انتهای پیام/آ.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار