امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75731
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران، محمد اسحاق دار، وزیر اقتصاد و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سازمان سرمایه‌گذاری و کمکهای فنی و اقتصادی ایران، محمد اسحاق دار، وزیر اقتصاد و دارایی پاکستان در حاشیه اجلاس بهاره بانک جهانی و صندوق بین المللی پول در نیویورک با علی طیب نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران دیدار کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران در ادامه دیدارهای خود با وزرای اقتصاد کشورهای مختلف در واشنگتن با وزیر اقتصاد پاکستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین بر گسترش روابط و مناسبات اقتصادی دو کشور تأکید کردند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی کشورمان در این دیدار گفت: ایران مصمم است روابط تجاری و اقتصادی خود را با همسایه پاکستانی گسترش دهد.

طیب نیا  در این دیدار تسریع در نهایی کردن پروژه خط لوله ؛اظهار داشت : برگزاری کمیسیون مشترک دو کشور و تسریع اجرایی کردن موضوعات تفاهم شده، باید در برنامه‌های آن کشور قرارگیرد.

وی در ادامه بر افزایش همکاری علمی و پژوهشی و استفاده از بورسیه های تحصیلی در دو کشور تاکید کرد.

طیب نیا در عین حال  افزایش ضریب ایمنی مرزهای دو کشور را از همتای پاکستانی خود خواستار شد.

محمد اسحاق دار وزیر امور اقتصادی پاکستان هم روابط اقتصادی دو کشور را مثبت ارزیابی کرد و گفت: باید زمینه و مقدمات حضور بیشتر بخش خصوصی در دو کشور فراهم شود.

وی افزود: بازار پاکستان بدون هیچ محدودیتی برای صادر کنندگان ایران باز است.

وزیر اقتصاد پاکستان با اشاره به پروژه های زیربنایی کشورش گفت: مهندسان ایرانی می‌توانند در اجرای این پروژه ها مشارکت کنند.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار