امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75732
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۴
تعداد بازدید: 113
حمید چیت‌چیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که بدهی‌های وزارت نیرو به پیمانکاران ...

حمید چیت‌چیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که بدهی‌های وزارت نیرو به پیمانکاران صنعت برق چه میزان است افزود: بدهی‌های وزارت نیرو تنها از محل صنعت برق به پیمانکاران سازنده نیروگاه و فروشندگان تجهیزات حدود 16 هزار میلیارد تومان است، اما تلاش داریم که در سال جاری با اولویت‌بندی و پرداخت سریع پول خرید برق از نیروگاه‌های خصوصی نگذاریم بدهی‌ها افزایش یابد.

چیت‌چیان تاکید کرد: تدابیر ما برای سال جاری این است که بدهی‌ها را  اولویت‌بندی کنیم یعنی ابتدا به نیروگاه‌های خصوصی، سپس به پیمانکاران سازنده نیروگاه و فروشندگان تجهیزات و در نهایت بانک‌ها پول بدهیم.

وزیر نیرو در پاسخ به این سوال که خرید برق از نیروگاه‌های برق خصوصی مگر قبلا چگونه بوده است که می‌خواهید امسال به موقع مبالغ آنها را پرداخت کنید تا بدهی‌های شما افزایش نیابد گفت: برنامه ما این است که در سال جاری بخش خصوصی که به شبکه برق بفروشد طلب آنها به صورت نقدی پرداخت می‌شود.

چیت‌چیان اظهار داشت: با این کار می‌خواهیم به نیروگاه‌های خصوصی بگوییم که مصمم به پرداخت هستیم و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

وی ادامه داد: مطمئنا با این اقدام بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در صنعت برق نیز بیشتر ترغیب می‌شود.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها