امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75744
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "چاک هیگل" وزیر دفاع آمریکا برای نخستین بار با "میخائیل کووال" ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، "چاک هیگل" وزیر دفاع آمریکا برای نخستین بار با "میخائیل کووال" همتای اوکراینی خود تماس تلفنی برقرار کرده و با وی در خصوص اقدامات روسیه در نزدیکی مرز اوکراین و روند اوضاع در منطقه کریمه بعد از برگزاری همه پرسی مربوط به پیوستن به ترکیب فدراسیون روسیه مذاکره کرد.

کووال در تاریخ 23 ماه مارس از سوی پارلمان اعلای اوکراین به سمت وزیر دفاع موقت این کشور منصوب شد.

بر اساس اظهارات "کارل ووگ"  سخنگوی رسمی پنتاگون در این رابطه، وزیر دفاع آمریکا در این مذاکرات، اقدامات نیروهیا مسلح اوکراین در شرایط دشوار کنونی که این کشور در آن بسر می‌برد را بسیار با اهمیت ارزیابی کرده و از رایزنی‌های دوجانبه مقامات کی‌یف با واشنگتن در زمینه مسائل امنیتی و دفاعی تشکر نمود. 

ضمن اینکه "دریک شل" مشاور وزیر دفاع آمریکا روز پنج شنبه در نشستی در مجلس سنای این کشور اعلام کرد که دولت اوکراین از پنتاگون تقاضا کرده است تا کمک‌های مورد نیاز را در اختیار ارتش این کشور قرار دهد.

وی در پاسخ به سئوال یکی از نمایندگان که آیا در صورت ادامه اقدامات روسیه، پنتاگون قصد ارسال سلاح به اوکراین را دارد، توضیح داد: بله، ولی این مسئله فعلا در اولویت قرار ندارد و درخواست مقامات وزارت دفاع اوکراین بیشتر در خصوص ارسال دستگاه‌های پرنده برای کنترل مرزهای این کشور و تامین امنیت آن است.

به گفته وی، پنتاگون در کوتاه مدت قصد دارد به دولت جدید اوکراین برای مدرنیزه سازی ارتش و ارتقای آن به سطح تخصصی کمک کند، البته ارائه این کمک‌ها به بعد از حل بحران کنونی در این کشور موکول شده است.
انتهای پیام/آ.ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها