امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75756
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «آنتون سیلوانوف» وزیر دارایی روسیه روز جمعه در واکنش به تهدید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، «آنتون سیلوانوف» وزیر دارایی روسیه روز جمعه در واکنش به تهدید آمریکا مبنی بر برخورد با قرارداد احتمالی تهاتر نفتی ایران و روسیه، گفت هرگونه قرارداد پایاپای نفتی با ایران، بر اساس قوانین سازمان ملل خواهد بود و نه قوانین تحریمی که آمریکا علیه تهران وضع کرده است.

پیش از این «جک لو» وزیر خارجه آمریکا در دیدار با سیلوانوف تهدید کرده بود که در صورت انعقاد چنین قراردادی، سازمان‌ها و نهادهای دخیل در آن در لیست تحریم قرار می‌گیرند.

با این حال، سیلوانوف که امروز در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «ما بر اساس تصمیمات سازمان ملل که برخی تحریم‌ها و همچنین تولیدات مورد تحریم‌ را تعیین کرده، عمل کرده و بر اساس آن پیش می‌رویم.

وی افزود: «یک نکته ظریف وجود دارد. آن هم این است که شرکای آمریکایی ما قوانین خود را دارند که تا حدی با مجوزهای سازمان ملل متفاوت است و آن‌ها بر اساس آن قوانین عمل می‌کنند.»

خبرگزاری رویترز چندی قبل از پیشرفت مذاکرات ایران و روسیه برای انعقاد قرارداد تهاتر نفتی به ارزش 20 میلیارد دلار خبر داد. در صورت انعقاد چنین قراردادی، روسیه روزانه 500 بشکه از ایران نفت می‌خرد و در مقابل کالا و خدمات به تهران عرضه می‌کند.
انتهای پیام/ق.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها