امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75757
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 114
سیامک مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد ابلاغ سیاست‌های نظام ...

سیامک مره صدق نماینده کلیمیان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در مورد ابلاغ سیاست‌های نظام سلامت از سوی مقام معظم رهبری گفت: من به شخصه این موارد را فرمان می‌دانم تا ابلاغ، چرا که به نظر من لازم‌الاجرا هستند و بعد از قانون اساسی بالادستی‌ترین سند در نظام سلامت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به دقت و توجه مقام معظم رهبری به امر سلامت گفت: متن این فرمان جالب و خوشحال کننده است چون نشان می‌دهد که مقام معظم رهبری نگاه جامع و دقیقی به مسئله بهداشت و درمان دارند و مانند یک متخصص به تمام موارد آگاه هستند.

مره صدق افزود: به جد معتقدم که اگر 10 متخصص بهداشت و درمان دور هم می‌نشستند و سندی تنظیم می‌کردند، به اندازه این سند از دقت برخوردار نمی‌شد و این امر مرا بسیار خوشحال کرده است.

وی با بیان اینکه عمل به این فرمان بهترین راهکار برای ارتقاء نظام سلامت است گفت: مواردی چون تاکید بر سلامت و پیشگیری در مقابل درمان، توجه به سبد غذایی، توجه به آموزش و پژوهش و کاهش هزینه‌های درمانی که از جیب مردم پرداخت می‌شود از موارد اصلی این فرمان به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه نیروی انسانی این روزها اصلی‌ترین عامل توسعه به شمار می‌رود گفت: با توجه به اینکه کشور ما منابع خدادادی بسیاری در اختیار دارد، می‌تواند با اجرای درست این فرمان و ارتقاء سلامت نیروی انسانی، ظرف 10 سال به برترین کشور در حوزه سلامت در آسیا تبدیل شد.

وی در مورد چگونگی اجرایی شدن این فرمان گفت: به عقیده من ما از لحاظ قانونی برای اجرای این فرمان مشکلی نداریم چرا که این موارد به صورت فشرده در برنامه پنجم توسعه نیز ذکر شده‌اند، تنها باید آنها را به صورت ایده‌آل اجرا کنیم.

مره صدق وجود چند متولی در امر بهداشت را از معایب نظام سلامت خواند و تأکید کرد: خوشحالم که مقام معظم رهبری بسیار خوب نقاط ضعف را شناسایی کرده و در فرمان خود متولی اصلی امر بهداشت و سلامت را وزارت بهداشت معرفی کرده‌اند.

وی افزود: باید در کمیسیون بهداشت و درمان بر مبنای این فرمان مقام معظم رهبری قوانین موجود مورد بازنگری قرار بگیرد تا راه برای اجرای هرچه بهتر آن هموار شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها