امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75765
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۲
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «بلومبرگ»، آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی که روز جمعه منتشر کرد، از افزایش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه «بلومبرگ»، آژانس بین‌المللی انرژی در گزارشی که روز جمعه منتشر کرد، از افزایش میزان صادرات نفتی ایران در ماه فوریه خبر داده و نوشته است این میزان از زمان آغاز تحریم‌‌های نفتی علیه تهران، بی‌سابقه است.

بنا بر اعلام این آژانس، میزان واردات نفتی کشورها از ایران، در ماه فوریه به 1.65 میلیون بشکه در روز رسیده که این رقم بالاترین حد از ماه ژوئن 2012 به بعد که تحریم‌های نفتی علیه ایران اعمال شد، است.

این آژانس همچنین اعلام کرده است که انتظار داشته این رقم در ماه مارس به 1.05 میلیون بشکه کاهش یابد، اما «با توجه به اطلاعات تکمیلی به دست آمده» به نظر می‌رسد که باید در این رقم تجدید نظر کرده و آن را نیز در همان حد ماه فوریه در نظر گرفت.

در بخشی از گزارش ماهانه آژانس بین‌المللی انرژی آمده است: «واردات نفتی کشورها از ایران برای سومین ماه متوالی، بالاتر از میزان معمول سال 2013 است. میزان واردات از ایران ممکن است در ماه آوریل هم همچنان بالا باشد.»

این افزایش بی‌سابقه در حالی رخ می‌دهد که بر اساس توافق موقت هسته‌ای که روز سوم آذر بین ایران و گروه موسوم به 1+5 منعقد شد، قرار بود میزان صادرات نفتی ایران در سطح  متوسط 1 میلیون بشکه در روز حفظ شود. با این حال، روزنامه «فایننشال‌تایمز» نوشته است که ایران توانسته هر ماه میزان صادراتی بیش از آنچه در این توافق اعلام شده، داشته باشد.

انتهای پیام/ق.ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها