امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7577
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به شهر رامسر ،عطا‌ءالله صدر در بیست و یکمین نمایش ارگان‌های دریایی اظهار داشت: ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به شهر رامسر ،عطا‌ءالله صدر در بیست و یکمین نمایش ارگان‌های دریایی اظهار داشت: 30 هزار کیلومتر مربع نوار ساحلی در کشور وجود دارد که می‌تواند مبنای تولید ثروت قرار گیرد اما هنوز به درستی از آن استفاده نشده است.

وی افزود: معافیت‌های مالیاتی در بنادر می‌تواند باعث افزایش صادرات غیرنفتی شده و همچنین از این طریق باعث افزایش درآمد ملی هم شود چرا که برخی منتقدان معافیت‌ مالیاتی در بنادر معتقدند که این امر باعث کاهش درآمد دولت می‌شود.

وی اضافه کرد: در حالی که رشد صادرات غیرنفتی در کنار رشد تولید ملی باعث افزایش درآمد ملی می شود این امر باعث افزایش سهم بازار در سطح بین‌المللی می‌شود.

وی افزود: با افزایش سرمایه‌گذاری در مناطق ساحلی ساختار اقتصادی آنها به طور کلی تغییر پیدا می‌کند و همچنین باعث افزایش حمل‌ونقل بین‌المللی، دریانوردی، تجارت دریایی، فعالیت‌های ترانزیتی، بهره‌برداری از نفت و گاز دریایی، پرورش آبزیان و توسعه گردشگری می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: سهم کشور ما از تجارت جهانی و سهم ما از حمل‌ونقل بین‌المللی یک درصد است و این اصلاً مناسب کشوری با این وسعت و با این جمعیت نیست چرا که کشورهایی هستند که با جمعیت کمتر از ما 25 درصد حمل کانتینری دنیا را در اختیار دارد.

وی افزود: 2.5 میلیون تن ظرفیت بانکرینگ توسط بخش خصوصی ایجاد شده است که اگر بتوانیم این ظرفیت را 50 درصد افزایش دهیم می‌توان 50 درصد سوخت‌رسانی به کشتی‌ها و اقیانوس‌پیماها را در منطقه خلیج‌فارس پوشش داد چرا که سالانه 10 هزار اقیانوس‌پیما از این منطقه عبور می‌کنند.

صدر گفت: در فروردین ماه سال جاری 6.6 میلیون نفر سفر در سواحل دریایی داشته‌ایم و در واقع توسعه پایدار کشور در گرو توسعه بخش دریا است.
انتهای پیام/ک
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها