امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75780
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۲
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری مرآة الجزیرة، ملک عبد الله پادشاه عربستان دستور اجرای بزرگترین مانور ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری مرآة الجزیرة، ملک عبد الله پادشاه عربستان دستور اجرای بزرگترین مانور نظامی تاریخ این کشور را به اسم «سیف عبد الله» به عنوان مقدمه‌ای

برای انتقال قدرت در این کشور صادر کرده است.

پایگاه مرآة الجزیرة عربستان به نقل از منابع نزدیک به دفتر پادشاهی عربستان نوشته است که ملک عبد الله پادشاه این کشور از دو روز پیش به صورت مستقیم به تمامی فرماندهان نیروهای مسلح سعودی دستور داده است که برای اجرای بزرگترین مانور نظامی تاریخ این کشور طی چند هفته آینده، آماده شوند.

در این مانور تمامی واحد های ذخیره، شاخه‌های نیروهای مسلح اعم از گارد ملی، نیروهای هوایی، زمینی و دریایی شرکت خواهند داشت.

این منابع تصریح می‌کنند که مانورهایی که با شعار «سیف عبدالله» انجام خواهد شد در لابلای خود پیامی را برای ایران، قطر، و برخی از افراد خانواده سعودی به همراه خواهد داشت.

بر اساس اظهارات این منابع ملک عبد الله با توافق سران آمریکا تصمیم کنار کشیدن از قدرت به نفع برادر خود مقرن بن عبد العزیز را اتخاذ کرده است.

همچنین این تصمیم بعد از رایزنی‌های طولانی که از رمضان گذشته بین فرستادگان بلند پایه آمریکایی و ملک عبد الله پادشاه عربستان صورت گرفته بود اتخاذ شده است که هدف آن تضمین بقای قدرت در خاندان آل سعود است تا به این وسیله جریان انتقال قدرت زیر نظر ملک عبد الله و در زمان حیات او صورت بگیرد.

مرآة الجزیرة تاکید می‌کند که این مانورهای نظامی که قرار است اولین و بزرگترین مانور از نوع خود در سطح خاورمیانه باشد تمهیدی است که پادشاه عربستان و مقامات آمریکایی را از سلامت جریان انتقال قدرت مطمئن و از برخی تلاش‌ها برای به هم ریختن ثبات از سوی برخی از کشورهای خارجی و همچنین از درگیری‌های احتمالی بین خانواده حاکم بر سر تصاحب قدرت جلوگیری می‌کند.

شاهزاده مقرن بن عبد العزیز کوچکترین فرزند ملک عبد العزیز است که انتقال قدرت به وی به معنی انتقال قدرت به نسل سوم از فرزندان ملک عبد العزیز بنیان گذار عربستان است. این امر می‌تواند درگیری‌های بین افراد خانواده حاکم بر عربستان که تعداد آنها به 9000 نفر می‌رسد ایجاد کند.عربستان و آمریکا قصد دارند با تعیین مقرن بن عبد العزیز به عنوان پادشاه عربستان و تعیین یکی از نوه‌های به عنوان ولی عهد ( متعب بن عبدالله) از درگیری احتمالی بین رقبایی که سودای حکومت در سر دارند جلوگیری کنند.
انتهای پیام/س.ک

برچسب ها:
آخرین اخبار