امروز : چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 20
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 758
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 363
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات لیبی نگرانی سازمان ملل درباره اطلاعات مربوط به قاچاق سلاح از لیبی به کشورهای همسایه را مبالغه آمیز ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات لیبی نگرانی سازمان ملل درباره اطلاعات مربوط به قاچاق سلاح از لیبی به کشورهای همسایه را مبالغه آمیز خواندند.

علی الشیخی، سخنگوی رسمی ریاست ستاد کل ارتش لیبی به خبرگزاری فرانسه گفت: قاچاق سلاح از لیبی به کشورهای همسایه در برهه کنونی بسیار سخت است و نگرانی سازمان ملل در این باره بیش از حد است.

وی افزود: در پی سرنگونی نظام معمر القذافی در سال 2011 مزدوران وی از کشورهای همسایه که در حمایتش با انقلابیون می‌جنگیدند به کشورهایشان فرار کردند و سلاح هایشان را نیز با خود برده و به اسم سلاح لیبی به قیمت ارزان می‌فروختند.

الشیخی تاکید کرد: بنابراین هر آنچه به اسم سلاح لیبی در مالی و جنوب الجزایر یافت می‌شود سلاح‌هایی است که در جریان قیام مردم لیبی به دست غیر لیبیایی‌ها از این کشور خارج شد.

سخنگوی ریاست کل ستاد ارتش لیبی با اشاره به اینکه مرزهای لیبی کاملا تحت کنترل است گفت: تجهیزات و تسلیحات جنگی شبه نظامیان نیز کاملا به ارتش و دستگاه امنیتی ملحق شده‌اند و برخی نیز منحل شده و یا در دست انحلال است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها