امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 17
۰۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75804
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۱۱
تعداد بازدید: 258
از سوی دیگر منایع خبری از تصمیم آمریکا برای تجهیز تروریست ها به سلاح های سنگین که تاکنون با این مورد مخالفت می کرده است، داده اند. این اقدام نشان ...

از سوی دیگر منایع خبری از تصمیم آمریکا برای تجهیز تروریست ها به سلاح های سنگین که تاکنون با این مورد مخالفت می کرده است، داده اند. این اقدام نشان می دهد که آمریکا نیز سیاست های خود را نسبت به تحولات میدانی ...

در همین حال، منابع امنیتی سوریه از پیشروی نیروهای ارتش در منطقه "رنکوس" در حومه شهر استراتژیک القلمون خبر دادند.

منابع خبری گزارش دادند که نیروهای ارتش پس از چندین ساعت درگیری با گروه‌های تروریستی در منطقه "رنکوس"، واقع در حومه شهر استراتژیک القلمون، در این منطقه راهبردی پیشروی چشمگیری داشته است. این بخشی از تحولات میدانی است.

از سوی دیگر در جنوب، اسرائیل شفاف تر وارد مبارزات مداین سوریه شده است، بدین صورت که گروه‌های مسلح با آغاز نبرد «برادران انفال» در جنوب سوریه،‌ بخش‌هایی از مناطق القنیطره در نزدیکی مرزهای سرزمین‌های اشغالی را تصرف کرده اند و این در حالی ‌است که رژیم صهیونیستی آشکارا و علنی تامین نیازهای لجستیکی این گروه‌ها را برعهده گرفته است.

در این عملیات صدها تروریست

منایع خبری از تصمیم آمریکا برای تجهیز تروریست ها به سلاح های سنگین که تاکنون با این مورد مخالفت می کرده است، داده اند. این اقدام نشان می دهد که آمریکا نیز سیاست های خود را نسبت به تحولات میدانی سوریه تغییر داده است. به

وابسته به «جبهه اسلامی» و «جبهه النصره» مقر لشکر ۶۱ ارتش سوریه را در منطقه «تل الاحمر» در غرب شهرک «کودنا» در جنوب شهر القنیطره تصرف کردند.

نطقه «تل الاحمر» یک نقطه استراتژیک به شمار می‌آید که ۵ کیلومتر با نوار مرزی جدا کننده منطقه اشغالی جولان فاصله دارد و ماموریت لشکر ۶۱ پیش از اغاز بحران سوریه تشکیل خط دفاعی در برابر نیروهای اشغالگر صهیونیستی بود.

این درحالی است که این نقطه بیش از ۸ ماه بود که در محاصره گروه‌های مسلح تکفیری قرار داشت و هم اکنون درگیری‌های شدیدی در دامنه شرقی این تپه جریان دارد.

منابع امنیتی سوری می‌گویند که تا پیش از این تپه‌های قرمز همواره موجبات نگرانی برای ارتش رژیم صهیونیستی را تشکیل می‌داد، چون از اینجا شلیک‌هایی به سمت عناصر ارتش اسرائیل صورت می‌گرفت، اما اکنون با تصرف آنها از سوی گروه‌های مسلح به نظر می‌رسد، نگرانی‌های اسرائیل به طور موقت از این ناحیه از بین رفته باشد.

این منابع همچنین تاکید می‌کنند که ارتش رژیم صهیونیستی پایگاه و نقاط استراتژیک جدیدی را در آن سوی مرزها ایجاد کرده که ماموریت آن فراهم کردن زمینه ارتباط با گروه‌های مسلح تروریستی در دشت «سمخ» در نزدیکی دریاچه «طبریه» است و از آنجا روند نبردها و درگیری‌ها را زیر نظر دارند و حمایت‌های لجستیکی لازم از گروه‌های مسلح از جمله تامین تجهیزات نظامی و انتقال زخمی‌ها به داخل راضی اشغالی را به عمل می‌آورند و در این خصوص یک بیمارستان میدانی در منطقه «سمخ» احداث کرده‌اند.

از سوی دیگر پایگاه «دیلی‌استار» لبنان به نقل از منابعی در ریاض از بازگشت قریب‌الوقوع «بندر بن سلطان» به دستگاه اطلاعاتی عربستان خبر داده است.

برخی تحلیلگران، معتقدند ورود اسرائیل به تحولات میدانی و بازگشت بندر بن سلطان به دلایل

گروه‌های مسلحی که بر مناطقی از حمص تسلط دارند، با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن درخواست کمک از دیگر گروه‌های مسلح تأکید کرده‌اند که اگر کمکی به آنها نرسد، طی ۴۸ ساعت آینده این شهر را تحویل ارتش خواهند داد.

ذیل می باشد:

الف: دامنه اختلافات میان گروه های تکفیر و مخالف اسد به شرایط بحرانی خود نزدیک شده است. بندر بن سلطان در یکسال اخیر تلاش زیادی برای ترمیم اختلافات کرده بود. وی تنها گزینه برای کاهش این اختلافات با توجه به نفوذش در میان گروه های مختلف تکفیری می باشد. برای جلوگیری از اختلافات بیشتر میان این گروه ها بازگشت بندر بن سلطان ضروری می باشد.

ب: مورد دوم تحولات میدانی سوریه می باشد که شیب نگرانی هایش به حمص رسیده است، یعنی پاکسازی حمص توسط ارتش سوریه علاوه بر ماهیت نمادینی که دارد، موجب می‌شود تا مسیر تردد از پایتخت به بنادر «طرطوس» و «لاذقیه» نیز هموار شود. جالب آنکه گروه‌های مسلحی که بر مناطقی از حمص تسلط دارند، با انتشار اطلاعیه‌ای ضمن درخواست کمک از دیگر گروه‌های مسلح تأکید کرده‌اند که اگر کمکی به آنها نرسد، طی ۴۸ ساعت آینده این شهر را تحویل ارتش خواهند داد. در این اطلاعیه تأکید کرده‌اند که ارتش سوریه به آنها پیشنهاد بر زمین گذاشتن سلاح و تسلیم شدن را داده‌اند و پس از ۲ سال محاصره‌ای که بر آنها اعمال شده، اکنون در شرایط بسیار سختی از حیث کمبود تجهیزات نظامی و سلاح و مواد غذایی به سر می‌برند و اگر طی ۲۴ ساعت آینده دیگر گروه‌ها به کمک آنها نشتابند، مجبور به تسلیم شهر ظرف ۴۸ ساعت آینده به ارتش سوریه خواهند شد.

ج: از سوی دیگر منایع خبری از تصمیم آمریکا برای تجهیز تروریست ها به سلاح های سنگین که تاکنون با این مورد مخالفت می کرده است، داده اند. این اقدام نشان می دهد که آمریکا نیز سیاست های خود را نسبت به تحولات میدانی سوریه تغییر داده است. به همین دلیل بندر بن سلطان و اسرائیل که پیش از این خواهان مشارکت بیشتر آمریکا در تحولات میدانی بوده اند، برای بازگشت دوباره به تحولات سوریه آماده می شود.

برچسب ها:
آخرین اخبار