امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7585
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالحسین بیات در حاشیه برگزاری مذاکرات گروه D8 درباره محورهای مذاکرات تهران ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، عبدالحسین بیات در حاشیه برگزاری مذاکرات گروه D8 درباره محورهای مذاکرات تهران افزود: در این نشست ایران پیشنهاد تأسیس نخستین مجمع کشورهای تولید‌کننده محصولات پتروشیمی و پلیمری را به کشورهای حاضر در این اجلاس ارائه کرد.

وی با اشاره به ضرورت شکل‌گیری و تشکیل بازار مشترک پتروشیمی بین کشورهای عضو گروه اسلامی تصریح کرد: تعیین شاخص قیمت تمام محصولات پتروشیمی، انجام تحقیقات علمی و تکنولوژی مشترک و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی و سمینارهای مشترک از دیگر اهداف و محورهای مذاکره با این گروه بوده است.

بیات تاکید کرد: شرکت ملی صنایع پتروشیمی به دنبال ایجاد یک قطب بزرگ در عرصه صنعت پتروشیمی جهان و با همکاری سازمان D8  است که با همکاری چند جانبه و با تکیه بر بازار جمعیتی نزدیک به یک میلیارد نفر را می‌تواند پوشش دهد.

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه سازمان کشورهای تولید‌کننده محصولات پتروشیمی شبیه سازمان اوپک و مجمع کشورهای صادرکننده گاز خواهد بود، گفت: با تأسیس این مجمع شرایطی فراهم می‌شود تا از پتانسیل‌های موجود برای بهره‌مندی هر چه بیشتر از صنعت پتروشیمی فراهم شود.

بیات با تأکید بر اینکه تأسیس و سیاست‌گذاری مجمع کشورهای تولید‌کننده و مصرف‌کننده پتروشیمی می‌تواند منافع تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان را در بازار جهانی تعیین کند، گفت: در حال حاضر منطقه خاورمیانه بزرگترین تولید‌کننده و عرضه‌کننده محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری به بازار جهانی است.

وی خاطر نشان کرد: تأسیس این مجمع می‌تواند در منطقه خاورمیانه بسیار تأثیرگذار باشد و منافع تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان را در این منطقه تأمین کند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها