امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75859
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 94
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار محمدرضا محسنی‌ثانی عصر امروز در جمع بیش از 30 تشکل از فعالان فرهنگی و امت حزب‌الله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سبزوار محمدرضا محسنی‌ثانی عصر امروز در جمع بیش از 30 تشکل از فعالان فرهنگی و امت حزب‌الله در سبزوار با بیان اینکه دولت‌های گذشته در اجرای این اصل مردود شده‌اند؛ اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی ایران دولت‌های گوناگونی با سلایق مختلف حضور پیدا کرده‌اند و با شعارهایی که برگرفته از سلایقشان بود در اجرای سیاست‌هایشان گام برداشته‌اند.

نماینده مردم شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه در این دوران با اجرای اصل هشتم قانون اساسی در حمایت از امر به معروف مخالفت‌های زیادی صورت گرفته است؛ تصریح کرد: در این مدت همه دولت‌ها و نهادهای اجرایی و متولی امر فرهنگ که حتی بودجه‌هایی را هم برای برنامه‌های فرهنگی خود دریافت می‌کنند از اجرا و پذیرفتن این اصل طفره رفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای قانونی شدن این اصل و طرح ایجاد وزارت امر به معروف را مطرح می‌کنند؛خاطرنشان کرد: اینکه افرادی با شرایط خاص و زیر نظر یک سازمان خاص با عنوان ناهی از منکر در جامعه بخواهند نقش نظارتی داشته باشند یک بحث بسیار جدی است.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با بیان اینکه مسئله امربه معروف یک بحث فقهی است و نیازمند ورود حوزه‌های علمیه است؛ تصریح کرد: در این مورد ابتدا باید به این مسئله برسیم که نوع نظارت در این زمینه باید اطلاعی و یا استصوابی باشد که از دیدگاه اینجانب این نوع نظارت باید استصوابی و در چهارچوب قانون باشد.

وی با بیان اینکه در این زمینه همه دستگاه‌های اجرایی باید وارد شوند؛ عنوان کرد: این دغدغه مهمی است که باید با بررسی دقیق بر روی آن در غالب یک طرح و یا لایحه به مجلس ارائه شود و مجلس نمی‌تواند در این زمینه به تنهایی وارد شود.

محسنی با تأکید براینکه باید این اصل مهم و مترقی احیاء شود یادآور شد: امیدواریم در آینده با پیگیری‌های همه دستگاه‌ها دیگر شاهد اینگونه گستاخی‌ها نسبت به ناهی از منکر و آمر به معروف‌ها نباشیم.

گفتنی است؛ این نشست در راستای مطالبه اصل هشتم قانون اساسی و در اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه برگزار شد.

از حاشیه‌های این همایش می‌توان به نبود امام جمعه به عنوان رئیس شورای احیاء امر به معروف و نهی از منکر و فرماندار سبزوار به عنوان نمایند عالی دولت اشاره کرد که توسط این تشکل‌ها به این مراسم دعوت نشده بودند.
انتهای پیام/2202/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها