امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75876
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، جواد رحیقی در نخستین جلسه شورای اداری قزوین که با حضور آیت‌الله هادی باریک‌بین امام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، جواد رحیقی در نخستین جلسه شورای اداری قزوین که با حضور آیت‌الله هادی باریک‌بین امام جمعه قزوین، محمدجواد لاریجانی رئیس پژوهشگاه دانش‌های بنیادی کشور و نمایندگان استان قزوین در مجلس در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: برای طرح شتابگر ملی 50 هکتار زمین در شمال اتوبان قزوین در نظر گرفته شده است که در عملیاتی شدن این طرح از مشاوران خارجی نیز استفاده می‌شود.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از شتابگر ملی قزوین به قطب دانش و فناوری در خاورمیانه تبدیل می‌شود، افزود: با بهره‌برداری از این طرح اشتغال بیش از دو هزار نفر از دانشمندان و نخبگان علمی فراهم می‌شود.

رحیقی با اعلام اینکه بیش از 50 کشور جهان دارای شتابگر ملی هستند، خاطرنشان کرد: با افتتاح این شتابگر ملی در قزوین، ایران نیز در زمره کشورهایی قرار می‌گیرد که شتابگر ملی دارد و این دستاورد بزرگی برای ایران اسلامی محسوب می‌شود.

مدیر طرح چشمه نور ایران ادامه داد: برای فاز نخست شتابگر ملی 30 هزار مترمربع زمین پیش‌بینی شده است و این طرح با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد تومان تا 10 سال آینده افتتاح خواهد شد.

رحیقی ابراز داشت: برای پروژه شتابگر ملی قزوین، تهران و اصفهان گزینه‌هایی پیشنهادی بودند که در نهایت با بررسی‌های انجام شده و همکاری نایب‌رئیس مجلس و استاندار به این نتیجه رسیدیم که این طرح در قزوین اجرایی شود.

این مسئول عنوان کرد: شتابگر ملی راه را برای دستیابی صنایع به تکنولوژی هموار می‌کند که این سبب رونق صنایع نیز می‌شود و ارتقای کیفیت تولیدات را به همراه خواهد داشت.

مدیر طرح چشمه نور ایران افزود: با افتتاح شتابگر ملی تحول شگرفی در فناوری و تکنولوژی ایران و منطقه خاورمیانه به وجود می‌آید که امیدواریم باهمکاری همه دست‌اندرکاران این طرح را به نتیجه نهایی برسانیم.
انتهای پیام/77003/ی30
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها