امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75879
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان تنکابن، وزش باد شدید در غرب استان منجر به آتش‌سوزی یک واحد مسکونی و از طرفی تاخیر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از شهرستان تنکابن، وزش باد شدید در غرب استان منجر به آتش‌سوزی یک واحد مسکونی و از طرفی تاخیر خودروهای آتش‌نشانی امداد و نجات شهرداری خرم‌آباد در شهرستان تنکابن، باعث شد تا یک واحد مسکونی کاملاً در شعله‌های آتش بسوزد.

در این‌باره، فرد خسارت‌دیده در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تنکابن گفت: روز حادثه (17 فروردین 93)، باد شدیدی در منطقه می‌وزید، به طوری‌ که اختلالاتی در سیم‌کشی‌های ساختمان محل زندگی‌مان ایجاد و در نهایت باعث آتش‌سوزی منزل مسکونی‌مان و تخریب صددرصدی آن شد.

علی عیسی‌زاده درباره جزئیات خود از این حادثه، تصریح کرد: وقتی قسمتی از خانه آتش گرفت و هر لحظه بر شدت آن افزوده می‌شد، ابتدا برق و گاز منزل را قطع کردیم و بلافاصله با آتش‌نشانی شهرداری خرم‌آباد تماس گرفتیم.

وی اظهار داشت: در شرایط حساسی قرار داشتیم، تمام زندگی‌مان جلوی چشمان‌مان در حال سوختن بود؛ و در این وضعیت، آتش‌نشانی خرم‌آباد پاسخ داد؛ "خودروهای امداد و نجات، خرابند و نمی‌توانیم کمکی کنیم"، و گویا از آتش‌نشانی شهر تنکابن کمک گرفتند.

خودروی آتش‌نشانی، دیر رسید

وی از تاخیر آتش‌نشانی گفت و اینکه خودروی آتش‌نشانیِ تنکابن حدود یک ساعتِ بعد به محل رسید، یعنی زمانی‌ که خانه ما با تمامی لوازم کاملاً در آتش سوخته بود.

شهروند خسارت دیده خرم‌آبادی در ادامه تصریح کرد: از منزل ما تا آتش‌نشانی خرم‌آباد کمتر از پنج دقیقه فاصله دارد، از طرفی خودروهای واحد آتش‌نشانی شهرداری خرم‌آباد که بنا بر ادعای مسئولان این واحد خراب بوده است، اصلاً خراب نیست.

وی گفت: اگر آتش‌نشانی به‌ موقع می‌رسید؛ شاید بخش کوچکی از زندگی و دارایی من و مادرم در آتش می‌سوخت، نه همه آن.

عیسی‌زاده عنوان کرد: وظیفه آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری‌ها رسیدگی به همین امور و کمک به مردم است و ما شهروندان عوارض نوسازی شهرداری و خدمات ویژه را پرداخت می‌کنیم تا در این مواقع از خدمات آن‌ها استفاده کنیم.

از گلایه‌مندی من و مادرم، ناراحت شدند

وی ادامه داد: متاسفانه دوستان در آتش‌نشانی نه‌تنها کمکی به من نکردند بلکه بعد از خاموش‌شدن آتش، در محل حادثه حاضر شدند و به جای اظهار تأسف و پیگیری مشکل ما، از گلایه‌مندی من و خانواده‌ام ناراحت شدند.

این شهروند خرم‌آبادی، اظهار داشت: بعد از این ماجرا، اعضای شورای شهر در محل حاضر شدند و بدون هیچ کارِ تاثیرگذاری، فقط به ابراز تأسف از این واقعه بسنده کردند.خرابی خودروی آتش‌نشانی

در اینباره، سرپرست شهرداری خرم‌‌آباد تنکابن به خبرنگار فارس گفت: روز حادثه پس از تماس تلفنی، مأموران آتش‌نشانی برحسب وظیفه وارد عمل شدند اما به دلیل قدیمی و مستهلک‌بودن خودروی آتش‌نشانی که حتی برای اعزام به محل آتش‌سوزی روشن نشد؛ ما ناگزیر شدیم از آتش‌نشانی تنکابن، دو دستگاه خودرو درخواست کنیم.

علت حادثه از سوی مسئولان استانی صورت می‌گیرد

محمد منصورکیایی درباره گلایه شهروند خرم‌آبادی مبنی بر اینکه نیروهای آتش‌نشانی کاری صورت ندادند، گفت: کارشناسی علت آتش‌سوزی از سوی مسئولان بیمه و کارشناسان آتش‌نشانیِ استان صورت می‌گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه منزل مسکونی مورد نظر بیمه بوده، حتماً از سوی شرکت بیمه‌گذار، کارشناس به محل حادثه اعزام و ارزیابی خسارت انجام می‌شود.

شهرداری خرم‌آباد، قدیمی‌ترین شهرداری غرب مازندران

سرپرست قدیمی‌ترین شهرداری غرب مازندران تصریح کرد: خرم‌آبادِ تنکابن مرکز تاریخی منطقه «محلال» و «ثلاثه» بوده و حدود سه سال، قبل از شهرداری تنکابن (شهسوار قدیم) تأسیس شده است.

منصورکیایی افزود: این شهر به دلیل قرار نگرفتن در مسیر و در بن‌بست قرار گرفتن، از قطار توسعه و سرمایه‌گذاری‌ها محروم مانده و شهرداری آن نیز با قدمتی بیش از 60 سال حتی از عهده هزینه‌های خدمات عمومی مورد نیاز شهر به‌سختی برمی‌آید.

وی گفت: ما هم به دفعات برای حل مشکل خودروی آتش‌نشانی، از استان درخواست کتبی کردیم اما مقامات فقط و فقط نسبت به تعمیر و تجهیز جزیی اقدام کردند و هیچ‌گاه این مشکل به‌طور اساسی و ریشه‌ای حل نشده است.

کمک ویژه به شهرداری خرم‌آباد شود

منصورکیایی گفت: واحد آتش‌نشانی ما به یک شهر حدود 15 هزار نفره، مناطق بالادست در تنکابن (بزرگ‌ترین بخش استان مازندران)، با همین خودرو مستهلک خدمات امداد و نجات و اطفای حریق ارائه می‌کند، لذا با توجه به وسعت و کوهستانی‌بودن منطقه، استانداری و دولت باید به این شهرداری برای تجهیز امکانات به ویژه آتش‌نشانی کمک ویژه کند.

وی در پایان گفت: بهره‌مندی از خدمات و امکانات حق مردم است و ما وظیفه داریم پاسخگو باشیم اما با توجه به کمبودها همواره نزد مردم شرمنده هستیم به همین منظور از دولت و مقامات استان درخواست می‌کنیم برای حل مشکلات ما را یاری کنند.
انتهای پیام/86020/ع30/ض1002
 
برچسب ها:
آخرین اخبار