امروز : سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 25
۲۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75880
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
عباس زارع نژاد، مشاور وزیر بهداشت و دبیر ستاد اجرایی هفته سلامت در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اعلام این خبر افزود: مراسم هفته سلامت ...

عباس زارع نژاد، مشاور وزیر بهداشت و دبیر ستاد اجرایی هفته سلامت در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اعلام این خبر افزود: مراسم هفته سلامت هر سال با محوریت شعار سازمان بهداشت جهانی و همزمان با روز جهانی بهداشت (7 آوریل یا ۱۸ فروردین) در کشور ما نیز برگزار می شد اما به علت اینکه این هفته بلافاصله بعد از تعطیلات نوروز است و به خصوص با توجه به اینکه امسال این زمان مصادف شد با ثبت نام سراسری هدفمندی یارانه، مراسم هفته سلامت به تعویق افتاد.

وی گفت: علت دیگر تغییر زمان برگزاری هفته سلامت در کشورمان این بود که شعار سازمان بهداشت جهانی با عنوان« موجودات کوچک، تهدیدات بزرگ» اولویت کشور ما نیست. اولویت کشور ما افزایش نگران کننده بیمارهای واگیر مانند، سکته، فشار خون،بیماریهای قلبی، بیماریهای روانپزشکی،‌دیابت و بیماریهای اسکلتی است که عوامل خطر مهم آنها نیز مواد متعددی از جمله تغذیه نامناسب، کم تحرکی، چاقی، مصرف دخانیات، آلودگی های زیست محیطی و فشارهای روانی است.

وی گفت: تلاش وزارت بهداشت این است که در هفته سلامت با همکاری رسانه ها، ‌آموزشهای لازم به مردم برای خودمراقبتی و پیشگیری از این بیماریها ارائه شود تا بتوانیم بار این بیماریهای مزمن را در کشور کم کنیم.

مشاور وزیر بهداشت گفت: با تصویب وزارت بهداشت، مراسم هفته بهداشت امسال از اول تا هفتم اردیبهشت با همکاری دستگاههای مختلف کشور از جمله شهرداری ها، جمعیت هلال احمر، وزارت آموزش و پرورش، بسیج جامعه پزشکی، نیروهای مسلح، دانشگاههای علوم پزشکی، صدا و سیما و همه رسانه های کشور برگزار می شود.

زارع نژاد ادامه داد: مراسم روز جهانی بهداشت نیز با توجه به شعار« موجودات کوچک، تهدیدات بزرگ» با محوریت مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت روز 26 فروردین در سالن امام جواد(ع) وزارت بهداشت برگزار می شود.

مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اضافه کرد: امسال با توجه به دو اتفاق مهم در کشور که یکی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه هاست و قرار است اعتبارات قابل توجهی در این مرحله به حوزه سلامت اختصاص پیدا کند و نیز با توجه به ابلاغ سیاستهای کلی سلامت از سوی مقام معظم رهبری می تواند «بهار سلامت» برای مردم نامگذاری شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار