امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75888
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمود ملکدار پیش از ظهر امروز در همایش طلاب و روحانیون عمره گزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام والمسلمین محمود ملکدار پیش از ظهر امروز در همایش طلاب و روحانیون عمره گزار سال 93 با بیان اینکه توفیق بزرگی است که نصیب شما عزیزان شد تا در این سفر شرکت کنید اظهار کرد: امیدوارم که بیشترین بهره را از این سفر حساس و مهم داشته باشید.

وی با اشاره به اینکه یکی از آمادگی‌های حضور، طهارت، پاکی و تخلیه از همه بدی‌ها و زشتی‌ها است گفت: امام صادق (ع) فرمود که وقتی که زائر مسجدالحرام آماده می‌شود باید از همه چیز خود را تخلیه کند.

معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه‌های علمیه بیان کرد: زائر مسجدالحرام باید از هر چیزی که حجابی بین او و خدا است تخلیه شود و فقط در فکر خدا باشد.

وی با بیان اینکه باید خود را برای درک این حضور مهم آماده کنیم تصریح کرد: این یک سفر مهم است و ما باید با بیداری به این سفر برویم.امیدوارم با حال خوشی که در مکه و مدینه دارید برای این نظام، انقلاب و رهبری دعا کنید.

ملکدار با اشاره به اینکه با تلاش مدیریت حوزه‌های علمیه سهمیه‌ای برای حوزه‌های علمیه در نظر گرفته شد بیان کرد: 3500 سهمیه برای حوزه‌های علمیه سراسر کشور اختصاص یافته است.

معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه‌های علمیه با بیان اینکه بر اساس تعداد جمعیت روحانیون استان‌ها سهمیه در نظر گرفته شده است گفت: برای اساتید، پژوهشگران، مبلغان طرح هجرت، روحانیون مستقر سازمان تبلیغات و روحانیون دفتر تبلیغات سعی شد با هدفمندی سهمیه‌هایی اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه در همه استان‌ها نمی‌توانیم کاروان داشته باشیم عنوان کرد: در بعضی استان‌ها مانند قم، تهران، مشهد و اصفهان موفق شدیم کاروان اختصاصی روحانیون داشته باشیم.

ملکدار با اشاره به اینکه امسال 12 کاروان از شهرهای قم، اصفهان، تهران و مشهد عازم سرزمین وحی می‌شود اظهار کرد: در کاروان‌های اختصاصی روحانیون برنامه‌های متنوعی از جمله همایش‌ها و برنامه‌های مختلف در مکه و مدینه خواهیم داشت.یکی از اهداف ما این است که تعداد زیادی از شما عزیزان که در این سفر شرکت می‌کنید در گردونه روحانیون این کاروان‌ها قرار بگیرید.

معاون امور طلاب و دانش آموختگان حوزه‌های علمیه با بیان اینکه یکی از معضلات کنونی ما حضور روحانیون حاضر در کاروان‌ها است گفت: بعد از سفر حج امتحانی برای انتخاب روحانیون کاروان‌ها گرفته می‌شود و از این ظرفیت نیز استفاده خواهد شد.در کنار هر کاروانی سعی شده است که از حضور یک یا دو نفر از اساتید اخلاق استفاده شود.

ملکدار با بیان اینکه این کاروان در معرض توجه همه قرار می‌گیرد گفت: وهابیون به این کاروان‌ها حساس هستند و به این کاروان‌ها نگاه خاصی دارند.

وی تاکید کرد: رفتار و کردار این کاروان‌ها در معرض دید دیگران قرار دارد و باید تلاش کنیم که رفتار ما به گونه‌ای باشد که باعث عزت و سربلندی ائمه اطهار(ع) باشد.
انتهای پیام/2258/خ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها