امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 75892
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه رسانه‌ها وظیفه ارتقاء سطح دانش عمومی را دارند، اظهار داشت: به منظور استفاده از ابزارهای ...

اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه رسانه‌ها وظیفه ارتقاء سطح دانش عمومی را دارند، اظهار داشت: به منظور استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی رسانه‌ها لازم است، سواد رسانه ای مردم افزایش پیدا کند.

کارشناس علوم ارتباطات افزود: در این میان دانشگاه‌ها نیز در جای خود وظایفی را عهده‌دار هستند اما متأسفانه هیچ یک از متولیان امر وظیفه خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

وی ادامه داد: رسانه‌ها در خصوص آموزش و آگاه‌سازی جامعه نسبت به تبعات استفاده نادرست از ابزارهای نوین ارتباطی به هیچ عنوان به وظیفه خود عمل نکردند.

این استاد علوم ارتباطات بیان داشت: یکی از وظایف رسانه‌ها، مطبوعات، خبرگزاری‌ها و همچنین رسانه ملی پرداختن به سواد رسانه‌ای است.

به گفته قدیمی بیشتر خبرگزاری‌ها، درگیری‌های جناحی و سیاسی را مطرح می‌کنند به طوری که می‌توان گفت رسانه‌ها دچار سیاست‌زدگی شده‌اند.

کارشناس علوم ارتباطات ابراز داشت: متأسفانه از سهم والدین در تربیت فرزندان کاسته شده است و این وظیفه به رسانه‌ها محول شده است.

قدیمی ادامه داد: به اعتقاد یک نظریه‌پرداز انگلیسی، رسانه‌ها آمریکایی هستند بر همین اساس باید ابزارهای رسانه‌ای آمریکایی به درستی شناخته شوند و برخورد عاقلانه درباره آنها صورت گیرد.

وی با تأکید بر ضرورت بومی سازی شبکه‌های اجتماعی مجازی در کشور یادآور شد: این امر فقط مربوط به دانشگاه‌ها می‌شود چرا که این مراکز هستند که باید الگوسازی و جهت‌دهی کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار